Tudor Heritage Advisor

Tudor Heritage Advisor

Tudor

Tudor Heritage Advisor: větší a s mechanickým budíkem

Tudor je mezi milovníky náramkových hodinek známa jako levnější odnož značky Rolex. Představena světu byla samotným zakladatelem značky Rolex již roku 1946. Přes lepší cenovou dostupnost si ale hodinky této značky zachovávají rysy "rolexek" a častokrát jde o skutečné hodinářské lahůdky. Právě takto lze označit poslední novinku, která boduje mechanickým budíkem.

Díky tomu se právě model označeny Tudor Heritage Advisor stal hlavním lákadlem právě probíhající hodinářské výstavy v Basileji. Kolekce Advisor ale není novou řadou, naopak má v dějinách značky hluboké kořeny sahající až do roku 1957. Ačkoli je design oživené kolekce ve stejném duchu jako u té původní, uvnitř nezůstal kámen na kameni, i když hlavní devizu v podobě mechanického budíčku novinka po svém předchůdci zdědila. Citelně se však zvětšilo pouzdro hodinek, a to z dřívějších 34 mm na dnešních 42 mm, které uspokojí širší okruh potenciálních zájemců.

Tudor Heritage Advisor

Pouzdro je vyhotoveno z dvojice materiálů, běžnější nerezovou ocel tak doplňuje lehký a zároveň pevný titan. Některé plochy pláště jsou vysoce leštěné, jiné méně, což dělá hodinky na oko velmi atraktivní.

Nepřehlédněte  Tudor Pelagos a Heritage Black Bay. Unikátní přezka a nádech 50. let

Na stříbrném číselníku neuniknou pozornosti reliéfní hodinové indexy, které jsou jen na třech pozicích vystřídány arabskými číslicemi. Okénko u devítky signalizuje stav budíku (ON/OFF), tlačítko k jeho aktivaci nebo vypnutí je o jednu pozici níž.

Tudor Heritage Advisor

Jak je vidět na fotografiích, na pravém boku najdeme ne jednu, ale hned dvě korunky. Zatímco hlavní na pozici "2" s nápisem ADVISOR na čele slouží k nastavení času, druhou korunkou u čtyřky se nastavuje čas budíku (indikátorem je červená ručka).Mezi oběma korunkami je na ciferníku ukazatel rezervy chodu budíku, nad šestkou je pak ukazatel data.

Tudor Heritage Advisor (detail číselníku)

Ačkoli se tisková zpráva nezmiňuje o provedení víčka hodinek (a fotografie zadní části nejsou dostupné), lze předpokládat, že za účelem dosažení větší hlasitosti alarmu bude vyrobeno z oceli.

Hodinky Tudor Heritage Advisor budou dostupné buď s koženým řemínkem nebo ocelovým tahem. Jako bonus pak zákazník v každém balení obdrží vintážní textilní řemen.

Tudor Heritage Advisor (technické parametry):

Strojek: mechanický s automatický nátahem, modul budíku z dílen Tudor; rezerva chodu 42 hodin
Ukazatelé: hodiny, minuty, sekundy, datum, čas budíku, rezerva chodu budíku
Rozměry a materiál pouzdra: průměr 42 mm, nerezová ocel v kombinaci s titanem, na pozici "8" tlačítko k aktivaci nebo vypnutí budíku, na pozici "2" korunka k nastavení času a nátahu strojku, na pozici "4" korunka k nastavení času budíku
Číselník: stříbrný, mohutné indexy a arabské číslice (3, 9, 12), hodinová a minutová ručka luminiscenční, pod dvanáctkou logo Tudor, na pozici "9" ukazatel stavu budíku, na pozici "3" ukazatel rezervy chody budíku, na pozici "6" ukazatel data
Sklíčko: safírové konvexní
Luneta: pevná z nerezové oceli
Vodotěsnost: 100 m
Tah: kožený řemínek nebo ocelový tah, v obou případech navíc v balení textilní řemínek
Nepřehlédněte  Tudor Fastrider. S větrem o závod

Zdroj: Tudor, WorldTempus

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*