Tudor Fastrider

Tudor Fastrider

Tudor

Tudor Fastrider. S větrem o závod

Ačkoli je největší hodinářská výstava vůbec – BaselWorld – již nějaký ten týden za námi, na ChronoManii se ještě nějaký čas budeme věnovat jejím dozvukům, tedy připomenutí některých zajímavých hodinek, o kterých jsme doposud nestihli napsat. Jedněmi z nich jsou i Tudor Fastrider.

Jak napovídá název tyto hodinky, na rozdíl třeba od omlazené kolekce Advisor, rozhodně nejsou výhradně k obleku. Jejich design je sportovní, přesto se, jak je u značky zvykem, zdrželi roztodivných tvarových kreací a tak se nové Fastrider nakonec rýmují i se společenským ošacením.

Tudor Fastrider vzhledem i některými prvky hlásají vřelý vztah k závodům rychlých kol, což dokazuje třeba stupnice tachymetru gravírovaná na pevné ocelové lunetě. Dalším takovým prvkem je trojice kolmých proužků, které na číselníku protínají kruhovou aperturu datumovky a docela určitě mají simulovat závodní dráhu. Vůni benzínu má evokovat také korektor data, který je situován na levém boku pouzdra u pozice devět. Korektor je ocelový a obepíná ho PVD vložka ve tvaru zaobleného trojhranu.

Tudor Fastrider

Ocelové pouzdro hodinek má v průměru 42 milimetrů, což je obecně považováno za optimální rozměr, ani malý ani velký. Z jeho pravé strany vykukuje šroubovací korunka, kterou po obou stranách doplňují tlačítka k ovládání stopek.

Nepřehlédněte  Tudor Heritage Advisor: větší a s mechanickým budíkem

Po jejich startu budete pozorovat obíhání velké centrální sekundové ručky a malých mimostředných rafiček (na pozici "6" 12-hodinový, na pozici "3" 30-minutový). Sčítače spolu se subciferníkem sekundovky mají plochu s PVD vrstvou a jsou oproti zbylé ploše číselníku položeny o trochu níž, což samozřejmě dělá ciferník atraktivním. Samozřejmostí je logo značky v podobě štítu, vítaná je reliéfní destička z nápisem "Tudor Geneve", pod kterou je ještě nápis "Chronograph".

Tudor Fastrider

Hodinová i sekundová ručka jsou na svých koncích vybaveny luminiscenčním materiálem a totéž platí pro hodinové indexy, které na číselníkovém okruží asistují svým čistě rhodiovým značkám. To platí pro modifikaci se stříbrným číselníkem, v případě černého jsou namísto těchto značek arabské číslice.

Tudor Fastrider

Hodinky jsou vybaveny mechanickým kalibrem s automatickým nátahem a rezervou chodu při plném natažení až 46 hodin. Pouzdro je vodotěsné do 150 metrů (500 stop), takže je možné je použít i při potápění. K tomuto účelu bude nejvhodnější polyuretanový řemen s bílým prošíváním, na výběr ale bude i třípruhový ocelový tah s leštěným centrálním proužkem nebo textilní řemínek s trojicí linek, jako jsou vyvedeny na číselníku.

Nepřehlédněte  Tudor expanduje do Asie a v Hongkongu otevírá svůj první butik

Zdroj: Tudor

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*