Tiger Woods triumfoval na Masters v americké Augustě

Tiger Woods triumfoval na Masters v americké Augustě

Rolex

Tiger Woods je zpátky. Po 11 letech získal major titul

Někdejší nejlépe placený sportovec světa Tiger Woods má důvod k radosti. Podařilo se mu totiž triumfovat na turnaji Masters v Augustě, a obléknout tak typické zelené sako. Woods si tak připisuje patnáctý titul kariéry a na snímcích s trofejí se pochlubil hodinkami Rolex Deepsea D-Blue.

Fanoušci golfu, kteří turnaj sledovali v přímém přenosu, by jistě souhlasili, že šlo o jedno z nejemotivnějších zakončení golfového klání. 43letý americký golfista hrál jako za starých časů, kdy byl světovou jedničkou, ovšem od roku 2009 se na greenu spíše trápil.

Vítězství v turnaji může být pro Tigera nejen zasloužený comeback. Nové generaci golfistů ukázal, že ještě nepatří do „starého železa“ a jeho triumf můžeme brát i jako připomenutí jeho nesporných kvalit.

Tiger Woods se do historie golfu zapsal jako nejmladší vítěz Masters, první titul si totiž odnesl v roce 1997 ve věku 21 let.  

Woods se stal vůbec prvním v historii Masters, kdo si z turnaje odnesl více než dva miliony dolarů (přesně 2 070 000 USD). Ziskem klubového titulu ve státě Augusta si připisuje 15. titul turnaj kategorie major kariéry. Na celkového leadera žebříčku, legendárního Jacka Nicklause tak nyní ztrácí tři takové tituly.

Nepřehlédněte  Rolex Sky-Dweller a ti druzí (BaselWorld 2012)

Vítězství je o to cennější, že přichází po více než 10 letech. Naposledy totiž Tiger nenašel soupeře na turnaji US Open v roce 2008.

Rok na to se provalila jeho nevěra, následoval rozvod a k neúspěchům na greenu se přidaly i zdravotní komplikace. Celkem golfista podstoupil čtyři operace zad, naposledy v dubnu 2017.

V Rolexu a Nike na Tigera nezanevřeli

V srpnu 2011 s Tigerem ukončila spolupráci značka TAG Heuer, a rozloučili se s ním i další velcí sponzoři (Gillette nebo AT&T). Přestože se přestal objevovat na billboardech TAG Heuer, dlouho nezájmem hodinářských manufaktur netrpěl.

Tiger Woods a jeho Rolex Deepsea D-Blue

V závěru roku 2011 se totiž stává ambasadorem kultovní značky Rolex, jejíž vedení nemělo o další úspěšné kariéře na greenu žádných pochyb. Toto spojenectví trvá dodnes, což dokazují i fotografie z turnaje, na kterých hrdě ukazuje své Deepsea D-Blue s gradientním číselníkem.  Tiger pochopitelně turnaj s hodinkami neodehrál, ale během přebírání trofeje už jeho levé zápěstí zdobily.

Deepsea D-Blue s novým strojkem

Rolex model Sea-Dweller Deepsea s modročerným číselníkem uvedl poprvé v roce 2014 na tiskové konferenci v New Yorku. Rolex tím připomněla výkon proslulého filmového režiséra a dobrodruha, který v ponorce Challenger pokořil dno Mariánského příkopu v hloubce 11 kilometrů. Zelený nápis Deepsea na číselníku korespondoval s barvou Cameronova plavidla. Deepsea D-Blue byly tehdy obtížně sehnatelné hodinky, které se dočkaly jen několika málo emisí.

Nepřehlédněte  Tiger Woods zažívá comeback. Je novým ambasadorem značky Rolex
Tiger Woods s trofejí z turnaje Masters v Augustě

Přibližně o 4 roky později Rolex v Basileji uvádí D-Blue znovu, tentokráte už s jistými změnami. Mírné se dotkly linií pouzdra, jeho proporce ale zůstaly zachovány. Hlavní změnou tak bylo použití kalibru 3235, který se už předtím objevil u příbuzného modelu Sea-Dweller 4000.

Zásadním rozdílem vůči předchozímu typu 3135 je rezerva chodu zvýšená na 70 hodin a doporučený servisní interval se prodloužil z 5 let na rovných deset.

Tiger Woods vlastní i původní černou variantu Deepsea, která byla uvedena v roce 2008. Na Masters v Augustě se už ale vybavil jejich novější gradientní verzí.

Zdroj: CBSNews, Rolex, Bob´s Watches

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*