Breitling Montbrillant A01

Breitling Montbrillant A01

Breitling / Novinky

Breitling Montbrillant A01: klasika nově s in-house strojkem

Pro Breitling byl rok 2009 důležitým mezníkem, právě předloni totiž výrobce po 125 letech od svého založení připravil svůj vlastní in-house kalibr. Poprvé se objevil v modelu Chronomat B01, následně v jeho limitované edici a nyní přichází v hodinkách Montbrillant 01.

Design hodinek vychází z produkce čtyřicátých a padesátých let minulého století, je rozhodně méně sporty než Chronomat B01. Na první pohled je Montbrillant snadno zaměnitelný s leteckými Navitimer. Koneckonců, obě modelové řady mají hned několik společných prvků. Především je to stříbrný ciferník, který má po obvodu pro piloty neocenitelné logaritmické stupnice k provádění rozličných výpočtů. Rozvržení středu číselníku je už ale jiné. Montbrillant mají pod dvanáctkou logo Breitling a minutový sčítač chronografu se odtud musel přesunout na trojkovou pozici. Všechny subciferníky (chronograf i sekundovka) jsou oproti Navitimer podrobněji číslovány kurzívou. Centrální červená kruhová stupnice pak slouží k přibližnému odečtu 1/100 sekundy. Rozdílně jsou zpracovány ručky, které u nového modelu zcela postrádají luminiscenční prvky. Ty byste marně hledali i na jinak poměrně masivních indexech.

Nepřehlédněte  Tissot Heritage Visodate PR 516 GL. Hodinky s nádechem 70.let

Breitling Montbrillant A01

Název Montbrillant je odvozen od stejnojmenné ulice v La Chaux-de-Fonds, kde byly v letech 1892 – 1979 dílny Breitling. Právě tam hodináři značky vyvinuli řadu vylepšení, které byly později aplikovány na první mechanické hodinky s chronografem. Zmiňme rok 1969, kdy byl vyvinut první samonátahový strojek s chronografem. Tehdy také Breitling zhotovil první palubní letecké hodinky a tím získal status oficiálního dodavatele časomíry pro letectví.

Montbrillant 01 budou k dostání s ocelovým pouzdrem (2000 ks), náročnější klientele se pak bude zamlouvat pouzdro z 18karátového zlata. Číslování je vyvedeno na levém boku pouzdra kolem pozice 9 ve tvaru No x/2000 (nebo 200 v případě zlatého provedení).

Breitling Montbrillant A01 (náhled na strojek)

Na limitovanou výrobu upozorňuje obvod proskleného víčka hodinek, který v plné míře odhaluje největší chloubu značky, již zmíněný in-house kalibr s rezervou chodu téměř tří dnů.
Jako obvykle bude mít klient na výběr mezi několika druhy kožených řemínků, k dispozici bude i pro Breitling typický ocelový náramek Air Racer s výraznou perforací. Doporučená cena ocelové varianty s koženým řemínkem je okolo 5 750 €.

Nepřehlédněte  Ball Watch Trainmaster Celsius. Hodinky s mechanickým teploměrem

Breitling Montbrillant A01 (technické parametry):

Strojek: Breitling Calibre 01 se samonátahem, 47 rubínů, rezerva chodu činí 70 hodin, frekvence 28 800 kyvů/h, hodinky disponují funkcí Instantaneous date (datum přeskočí na další den ihned po půlnoci), u běžných kalibrů se tato změna provádí postupně několik hodin (cca od 21:00 do 2:00)
Funkce: datum (pozice 4.5), chronograf s přesností ¼ s, logaritmické pravítko k leteckým výpočtům
Rozměry a materiál pouzdra: průměr 40 mm, ocel (u dražší verze 18karátové zlato)
Sklíčko: konvexní safírové, oboustranná antireflexní úprava
Luneta: slouží k otáčení vnitřního prstence s logaritmickou stupnicí
Vodotěsnost: 30 m (3 bar)
Tah: černý nebo hnědý řemen z krokodýlí kůže, ocelový tah Air Racer
Další: limitovaná edice (200 ks zlaté a 2 000 ks ocelové verze)
Cena: 5 750 € (ocel)

Zdroj: Breitling

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*