TAG Heuer Carrera Day/Date Chrono a verze s titanovým pouzdrem

TAG Heuer Carrera Day/Date Chrono a verze s titanovým pouzdrem

Tag Heuer

TAG Heuer Carrera Heritage. Známé strojky, nové designy

Ačkoli to jednoznačně byl koncept TAG Heuer Mikrotimer Flying 1000, který otvíral návštěvníkům výstavy BaselWorld ústa dokořán, pozornost si vysloužily i další novinky hodináře. Jmenovitě nové modely legendární kolekce Carrera. Přívlastek Heritage dává tušit, že se design hodinek vrací o několik desítek let zpátky.

Řada Carrera představuje v porfoliu TAG Heuer svébytnou, oblíbenou a dnes již legendární kolekci, která se za téměř 50 let historie dočkala celé řady různých variant. Prozatím posledním modelem doposud byla varianta s ukazatelem data a dne v týdnu a chronografem. Průměr pouzdra narostl z původních 41 mm na milimetrů třiačtyřicet, což je na zápěstí docela znát. Zajímavostí je, že na číselníku hodinové indexy doplňuje číslování pětiminutových intervalů.

TAG Heuer Carrera Day/Date Chrono a verze s titanovým pouzdrem

O rok později (2009) je v souvislosti se singapurskou Velkou cenou uvedena limitovaná edice s karbonovým ciferníkem a koženým řemínkem. Ještě téhož roku je pak uvedena podobná verze, taktéž s karbonovým ciferníkem, ale jiným řemínkem. Hlavním rozdílem bezpochyby byl materiál pouzdra, kterým se stal lehký a pevný titan.

Carrera Calibre 1887, vůbec první hodinky TAG Heuer s in-house strojkem, sice byly uvedeny loni, zatím ale nejsou v prodeji.

TAG Heuer Carrera Calibre 16 Heritage

Srovnáme-li design posledních generací chronografů Carrera, mírný odklon k retro stylu byl patrný u Carrera Calibre 1887, jejichž design prošel v době vývoje hned několika změnami. Zatímco zpočátku byla pevná luneta hodinek masivní a s gravírovanou stupnicí tachymetru, u finálního designu luneta ztenčila  a stupnice se přestěhovala na okruží číselníku. K tomuto řešení sáhli v TAG Heuer z toho důvodu, aby byly lépe odlišitelné "běžné" Carrery se strojkem Calibre 16 a verze s in-house strojkem Calibre 1887.

Nepřehlédněte  TAG Heuer představil limitovanou edici modelu Silverstone

TAG Heuer Carrera Calibre 1887 (koncept a finální design)

Nové Carrera Heritage s vintážním nádechem budou k dispozici ve dvou verzích; větší nabídne chronograf, menší pak pouze čas a datum.

Společnými prvky je číslování hodinových pozic arabskými číslicemi fontem v kurzívě, které jsou vysázeny na číselníku se zvláštním zdobením – jeho plocha je rozdělena na dvanáct výsečí, které jsou vyplněny obloučkovou texturou a jeví tak dojem reliéfního číselníku.

TAG Heuer Carrera Heritage Calibre 16 Chrono

Plochy sčítačů chronografu (12hodinový na pozici "6" a třicetiminutový na "12") mají kroužkové šrafování. Subciferník, ve kterém obíhá mimostředná sekundová ručka tvoří stejně jako v případě modelu s in-house strojkem pouze čtveřice indexů. U trojky je černobílé logo TAG Heuer spolu s označením Carrera a typu strojku. Průměr pouzdra je 41 mm (tedy stejně jako řada CV2014) a shodný je i použitý strojek Calibre 16, který je modifikací kalibru Valjoux ETA 7750.

TAG Heuer Carrera Heritage Calibre 6

Verze bez chronografu je malinko menší (39 mm) a uvnitř tiká strojek Calibre 6, který se stejně jako Calibre 16 vyskytuje u mnoha jiných modelů v portfoliu značky. Provedení pouzdra je v dalších ohledech stejné, jako u verze se stopkami. Na číselníku ale samozřejmě jisté změny nastaly. Zůstala mimostředná sekundová ručka, která  zde obíhá na subciferníku u pozice "6". Na stejném místě je i obdélníkový náhled na věnec datumovky. Vodotěsnost hodinek je v obou případech 100 m. Ocelový tah nezapře své kořený s předchozími generacemi modelu Carrera.

Nepřehlédněte  TAG Heuer Monza Chrono Calibre 36: reedice legendárního chronografu přichází

TAG Heuer Carrera Heritage Chrono a automatic budou k dispozici v těchto variantách:

  • ocelové pouzdro, stříbrný číselník s modrými číslicemi a rafičkami, ocelový tah nebo modrý kožený řemínek z aligátora
  • ocelové pouzdro, černý číselník se stříbrnými číslicemi a rafičkami, ocelový tah nebo černý koženým řemínek z aligátora
  • ocelové pouzdro, stříbrný číselník s číslicemi a ručkami z 18kt zlata, hnědý kožený řemínek z aligátora
  • pouzdro z růžového zlata, stříbrný číselník s číslicemi a ručkami z 18kt zlata, bi-color tah v kombinaci ocel/zlato (pouze verze automatic se strojkem Calibre 6)
  • pouzdro z 18kt zlata, stříbrný číselník s číslicemi a ručkami z 18kt zlata, hnědý kožený řemínek z aligátora nebo tah v kombinaci ocel/18kt zlato

TAG Heuer Carrera Heritage Calibre 6

TAG Heuer Carrera Heritage jsou sice již dnes k mání v čínských buticích TAG Heuer, na ostatní trhy se ale dostanou až v průběhu třetího kvartálu tohoto roku. Ceny jednotlivých variant budou samozřejmě oscilovat dle použitých materiálů, verze automatic (Calibre 6) má startovat na 2 600 CH, chronograf (Calibre 16) pak pořídíte od 4 000 franků. Nejdražší verze se zlatým pouzdrem pak budou atakovat hranici 10 tisíc franků.

Nepřehlédněte  Clint Eastwood a nečekaný dárek k narozeninám: TAG Heuer Monaco LS

Heuer Carrera: jsou tu s námi téměř 50 let

Historie hodinek Heuer Carrera sahá až do roku 1963, kdy je začal tým pod vedením Jacka Heuera vyvíjet. Cíl byl jasný, nabídnout především závodníkům (ale nejen jim) hodinky s přehledným číselníkem, vodotěsným pouzdrem a se strojkem, který by odolal otřesům.
Cíle se podařilo dosáhnout již rok na to, a byl uveden mechanický chronograf s manuálním nátahem a jménem Carrera.

Heuer Monza - první Heuer Carrera (1964) - Carrera Heritage (2011)

Označení si Jack Heuer "vypůjčil" z proslulého závodního okruhu Carrera Pan Americana, který vede napříč Mexikem. Tehdy bezpochyby šlo o nejprestižnější okruh vůbec, a také o ten nejnebezpečnější.

Původní chronograf se dočkal velmi pozitivního ohlasu a ihned se zabydlel na zápěstí všech jezdců stáje Ferrari (Carlos Reutemann, Clay Regazzoni, Jacky Ickx, Niki Lauda, Mario Andretti, Gilles Villeneuve a Jody Scheckter).

Zdroj: TAG Heuer, Calibre11, WatchTime

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*