TAG Heuer Carrera Heuer 02 Fragment edition

TAG Heuer Carrera Heuer 02 Fragment edition

Tag Heuer

Heuer Carrera s podpisem Hiroshi Fujiwary slaví 55 let existence modelu

TAG Heuer v poměrně krátkém čase oživuje další legendární model. Po povedeném návratu historického modelu Autavia se vrací legendární model Carrera z 60.let. Značka se při tomto projektu spojila se známým japonským návrhářem a hudebníkem Hiroshi Fujiwarou. Výsledkem kooperace je speciální 500kusá limitovaná edice Carrera Heuer 02 Fragment.

Právě prostřednictvím Fragment Design navázal v minulosti Hiroshi Fujiwara spolupráci s mnoha značkami světové třídy. A současný seznam, čítající jména jako Nike, Jordan Brand, Converse nebo Apple se teď rozrůstá o TAG Heuer.

Referenční označení hodinek je Carrera 2447 NT, přičemž N je akronym slova noir (černá) a T pak indikuje tachymetr. Tato notoricky známá stupnice, která umožňuje určit přibližnou rychlost pohybu, je tak součástí černé plochy číselníku.

Ten svým vzezřením až na malé odchylky věrně kopíruje původní předlohu a je tedy minimalistický a údaje z obou sčítačů půjdou díky tomu skvěle odečítat.

Jednou z diferencí je symbol dvojitého blesku, jež v horní části doplňuje nápis “Carrera” a vintážní logo Heuer.

Na designové studio Fragment známého japonského umělce ale číselník upozorní ještě jednou, stačí pohledem zabloudit mezi indexy čtvrté a páté hodiny. Ručky i zmíněné indexy jsou pokryty Super-Luminovou v barvě slonoviny a vtiskují tak této moderní časomíře nádech let dávno minulých.

Nepřehlédněte  TAG Heuer Monza Chrono Calibre 36: reedice legendárního chronografu přichází

Leštěné ocelové pouzdro má průměr 39 milimetrů a vůči původní předloze tak narostlo o celé tři milimetry. To samozřejmě vítáme, protože zatímco aktuální proporce lze vnímat jako univerzální a skvěle nositelnou velikost, rozměr 36 mm by hodinky celkem jednoznačně nabízel spíše dámskému publiku. Hodinky mají voděodolnost 100 m. Zaujme vysoké safírové sklo, jež celkové tloušťce přidává dobré dva milimetry. Jak přesvědčuje přiložené video, z boku dokáže sklo vykouzlit zajímavou podívanou.

Nové carrery jsou po modelu Autavia dalším, který si z původního modelu půjčuje design, ale vsází na nejmodernější srdce. Tím je opět manufakturní mechanismus Heuer 02 s 80hodinovou rezervou chodu.

Nádherný strojek se skeletovaným rotorem automatického nátahu se odhaluje skrze safírové prosklení dýnka, které opět zdobí symbol dvojitého blesku.

Hodinky budou v prodeji za 8 100 dolarů na dvojitém koženém řemínku a součástí balení bude i černošedý textilní řemen typu NATO. Hodinky budou k dispozici výhradně v buticích značky a zájemci by s nákupem dlouho otálet neměli. 500 vyrobených kusů se totiž může rozprášit velmi rychle.

 

Nepřehlédněte  TAG Heuer Autavia aneb znovuzrození legendy

Zdroj: TAG Heuer

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*