Longines HydroConquest All Black Ceramic L3.784.4.56.9

Longines HydroConquest All Black Ceramic L3.784.4.56.9

Longines

Populární Longines HydroConquest nově celé v keramice

Keramika je dnes u luxusních náramkových hodinek v kurzu. Zhotovena z ní nemusí být jen otočná luneta, stále častěji jsou keramická celá pouzdra. To je případ i nových Longines HydroConquest All-Black Ceramic.

Co znamená Seamaster pro Omegu, tím je v nabídce Longines modelová řada HydroConquest. Oblíbené potápěčské hodinky se za dobu své více než 10leté existence dočkaly už několika iterací. Předposlední facelift se nesl ve znamení keramické lunety, tedy přesně řečeno její vložky s minutovou stupnicí, která byla předtím hliníková.

Takovou verzi Longines ukázala loni v rámci veletrhu Baselworld. Rok na to přichází ještě atraktivnější provedení, které má keramické celé pouzdro. A nejen to.

Pouzdro má průměr 43 mm, což shodou okolností odpovídá proporcím nedávno uvedených seamasterů 300m v kombinaci titanu a keramiky. Zajímavé je střídání povrchové úpravy, a zatímco blok pouzdra je leštěný, luneta má broušený povrch. Keramický je dokonce i matný číselník, na kterém mimo jiné najdeme nápis chemického vzorce ZrO2.

Základní pilíře číselníku, tedy tvary ruček, font obřích arabských číslic na hlavních pozicích i provedení hodinových indexů, zůstaly prakticky beze změny. Použito je safírové sklíčko s oboustrannou antireflexní úpravou a při pohledu zepředu tak nebude vůbec zřejmé.

Nepřehlédněte  Longines V.H.P. GMT mají roční odchylku jen 5 sekund

Viditelná mezigenerační diferencí pak spočívá v provedení chrániče korunky, které se vzdal hranatých tvarů a není tolik výrazný. Výsledné linie se nám zamlouvají víc.

Uvnitř pracuje kalibr L888, který vychází ze strojku ETA A31-L01. Úplným základem je ale dobře známý mechanismus ETA 2892. S tím kalibr sdílí proporce (průměr 25,60 mm a tloušťku 3,85 mm), jeho frekvence ale byla snížena z obligátních 4 hz na 3,5 hz (25 200 kyvů/h; takovou frekvencí obvykle kmitají in-house strojky Omega).

Snížení frekvence přineslo větší rezervu chodu, která při plném natažení dosahuje hodnoty okolo 64 hodin.  Hodinky doplňuje integrovaný gumový řemínek s jemnými vroubky a překlápěcí keramickou přezkou. Cena hodinek je 3 500 franků (asi 80 tisíc korun).

To je vůči předchozím verzím pořádný rozdíl. Základní typ L3.841.4.96.6 (44 mm, ocelové pouzdro i náramek, hliníková luneta) totiž vyjde na třicet tisíc, L3.782.4.56.6 (43 mm, ocelové pouzdro i náramek, keramická vložka lunety) pak asi na 36 tisíc.

Zdroj: Longines

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*