Longines Column wheel chronograph

Longines Column wheel chronograph

Longines / Novinky

Longines Column-Wheel Chronograph

Záměr v dohledné době nabídnout mechanický chronograf se sloupkovým kolem značka Longines avizovala již předloni v Basileji, teprve nedávno ale očekávanou novinku oficiálně uvedla. Pojďme si tedy hodinky, s příznačným názvem Column-Wheel chronograph, blíže představit.

Hodinky jsou postaveny na základech in-house strojku L6882.2, který značka připravila ve spolupráci s největším výrobcem hodinkových strojů, společností ETA (interní označení kalibru je A08.231). Jde tedy o mechanický strojek s automatickým nátahem, s komplikací chronografu a datumovkou. Na rozdíl od běžnějších kalibrů se stopkami (nelze nezmínit legendární ETA Valjoux 7750) ale modul chronografu nevyužívá pákového mechanismu, ale právě sloupkového kola (column wheel).

Longines Column wheel chronograph

Nutno podotknout, že tohoto systému, který zabraňuje poškození mechanismu stopek, používají jen ty nejluxusnější hodinky, takže je najdeme i u chronografů Vacheron Constantin nebo Patek Philippe v ceně několika desítek tisíc eur.

Přesuneme-li se do cenové kategorie okolo 4000 – 6 000 €, pak stejný mechanismus využívá i manufaktura Zenith (legendární El Primero), zmínku si zaslouží také Omega Seamaster Planet Ocean Chrono s kalibrem 3313 (základ Piguet 1285), které se v Basileji dočkaly následovníka.

Nepřehlédněte  Breitling Chronomat B01 Limited Edition

Strojek L688.2 z dílny ETA a Longines

O to je nový počin Longines zajímavější, jelikož se má jeho cena v ocelovém provedení pohybovat nad hranicí 60 tisíc korun, varianta s pouzdrem z 18karátového zlata má potom stát okolo 160 tisíc.

Společným prvkem je samozřejmě velikost pouzdra, kdy se jeho průměr zastavil na 40 milimetrech,což je pro elegantní hodinky rozumný rozměr.

Představení nových hodinek na oficiálním videu Longines:

Většina ploch je leštěná a platí to i pro zadní víčko, které je průhledové a je skrze něj vidět onen opěvovaný strojek. Pozornosti tak neunikne rotor se zdobením Côtes de Genève a rytinou Longines a označení kalibru. Vidět bude i důležité sloupkové kolo, které je pro lepší kontrast s ostatními částmi mechanismu modřené.

Na bílém číselníku se vyjma trojice subciferníků (sekundová ručka, dva sčítač chronografu) vyjímá logo Longines spolu s psaným nápisem Automatic. Jen málokteré elegantní hodinky jsou mistry v disciplíně luminiscence a výjimkou nebudou ani nové Longines, materiálu SuperLuminova se dostalo jen na dvojici ruček a to ještě v dosti dietní míře. Hodinky budou v prodeji během třetího čtvrtletí tohoto roku.

Nepřehlédněte  Oris Big Crown X1 Calculator. Pocta letounu, který jako první překonal rychlost zvuku

Longines Column wheel chronograph (technické parametry):

Strojek: mechanický s automatickým nátahem L688.2 (ETA A08.231); průměr 30 mm; tloušťka 7,90 mm; 27 rubínů; modřené sloupkové kolo; rezerva chodu 55 hodin; frekvence 28 800 kyvů/h (4 Hz)
Ukazatelé: hodiny, minuty, sekundy, datum. stopky
Rozměry a materiál pouzdra: průměr 40mm, nerezová ocel nebo 18kt zlato
Číselník: bílý, zlacené indexy, hodinová a minutová ručka navíc se SuperLuminova, datum (pozice "4,5"), mimostředně uložená sekundová ručka na subciferníku u pozice "9", 12-hodinový sčítač na pozici "6", 30-minutový sčítač stopek na pozici "3"
Sklíčko: safírové konvexní s oboustrannou antireflexní vrstvou
Luneta: pevná z leštěné oceli
Vodotěsnost: 30 m
Víčko: z leštěné oceli s kruhovým safírovým průhledem na strojek, zaujme rotor automatického nátahu se zdobením Côtes de Genève a modřené sloupkové kolo
Tah/řemen: tmavě hnědý řemínek s ocelovou sponou
Cena: okolo 65 000 Kč, verze z 18kt zlata 160 000 Kč

Zdroj: Longines, WatchUSeek

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*