Patek Philippe Nautilus 5276 Annual Calendar

Patek Philippe Nautilus 5276 Annual Calendar

Novinky / Patek Philippe

Patek Philippe Nautilus 5276 Annual Calendar: legenda s výročním kalendářem

Když se řekne Nautilus, pak se hodinkovým znalcům okamžitě vybaví legendární hodinky manufaktury Patek Philippe. Designový skvost, který navrhl vloni zesnulý umělec Gerald Genta. Před několika dny byly představeny PP Nautilus s výročním kalendářem.

Tato vysoká komplikace nicméně není jedinou, kterou nové Patek Philippe disponují. V dolní části číselníku je totiž okruží s 24hodinovým denním cyklem, uvnitř které je ještě ukazatel fáze Měsíce. Tento kotouč ve spodní části u pozice "6" narušuje obdélníkový černě zarámovaný náhled na bílý věnec datumky.

V horní části mezi logem Patek Philippe a nápisem Geneve je dělená apertura zobrazující den v týdnu a také kalendářní měsíc. Na rozdíl od běžných hodinek s těmito ukazateli je v případě nových Nautilus třeba pouze korekce data a to jen jednou v roce, totiž při přechodu z února, který má v závislosti na aktuálním roce 28 nebo 29 dnů, na březen.

Patek Philippe Nautilus 5276 Annual Calendar

Číselník bílé nebo šedé barvy zdobí vodorovné plastické proužky, na hodinových pozicích jsou poměrně masivní indexy, stejně výrazná je i centrální dvojice ruček, nechybí samozřejmě ani neposedná vteřinka.

Nepřehlédněte  Tržby koncernu LVMH jsou zatím o 30 % vyšší než loni

Za vše přitom "může" manufakturní strojek Patek Philippe 324 S QA LU 24H (QA přitom znamená komplikaci výročního kalendáře, LU pak měsíční fáze a 24H pak ukazatele denního cyklu). Strojek má průměr 36 mm, jeho tloušťka je 5,78 mm. Mechanismus tvoří celkem 347 dílů a obsahuje 34 ložiskových rubínů, jeho setrvačka Gyromax pak vykoná každou hodinu 28 800 kyvů (4 Hz).  Rotor jednosměrného automatického nátahu zhotovený z 21karátového zlata je zdoben ženevskými pruhy i pečetí Patek Philippe a při plnému natažení zajišťuje rezervu chodu 45 hodin.

Manufakturní strojek Patek Philippe 324 S QA LU 24H

Tato opravdová hodinářská lahůdka je uchycena ve čtvercovém typicky zaobleném pouzdře z nerezové oceli rozměru 40,5 milimetru a tloušťky 11,27 mm. Pouzdro je symetrické a ochrana korunky se tak zrcadlí i na druhém boku pláště. Ocelový je také sbíhající se tah, který tvoří vnější broušené i menší vnitřní leštěné články.

Cena nových Patek Philippe 5726 Nautilus s výročním kalendářem je stanovena na necelých 48 tisíc dolarů, "základní" 3-ručkový model přitom vyjde na necelých 29 tisíc USD.

Nepřehlédněte  Tissot Seastar 1000 Blue. Obdivujte krásy podmořského světa

Zdroj: Patek Philippe

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*