Oris Big Crown X1 Calculator

Oris Big Crown X1 Calculator

Novinky / Oris

Oris Big Crown X1 Calculator. Pocta letounu, který jako první překonal rychlost zvuku

Hodinářská značka Oris ukázala svůj nejnovější přírůstek svého portfolia. Je jím model Big Crown X1 Calculator, hodinky inspirované letounem Bell X-1, který v minulosti jako první překonal rychlost zvuku.

Podobně jako starší modely kolekce Big Crown se i zde udržel onen vintážní a tedy elegantní vzhled. Společným prvkem zůstává také bílá stupnice po obvodu číselníku, kterou lze při výpočtech otáčet. Měřítko umožňuje spočítat spotřebu paliva a pak také dolet letounu.
Pouzdro je zhotoveno z nerezové oceli, navíc opatřené odolnou PVD vrstvou v barevném provedení gunmetal. Masivní korunka je situována na pozici “3“, kde jí po stranách asistuje dvojice tlačítek pro obsluhu stopek. Hodinky jsou totiž vybaveny modifikací strojku ETA Valjoux 7750, který krom data (zde na pozici “4,5“) nabízí i chronograf. Hodinový sčítač tak najdeme na u šestky a minutový pak naproti. Na devítkové pozici je malá sekundovka, jejíž ciferník vpravo půlí ukazatel dne v týdnu

Oris Big Crown X1 Calculator

Zatímco na čele vroubkované lunety najdeme logo Oris, na horním tlačítku k ovládání stopek (start) je plasticky vyvedena římská jednička, na spodním pak římská desítka. Nápisy samozřejmě připomínají přibuznost se zmíněným nadzvukovým letounem.

Nepřehlédněte  Hamilton Khaki Conservation Chrono: zajímavý strojek a podpis Harrisona Forda

Ciferníku dominuje masivní hodinová a minutová ručka s bílými luminiscenčními ploškami, kterou jsou na tmavém podkladu velice dobře čitelné. Materiálu SuperLuminova se dostalo i na hodinové indexy, které na klíčových pozicích střídají arabské číslice. Dobrá čitelnost času i za tmy je tedy zaručena.

Oris Big Crown X1 Calculator (pohled na víčko)

Ciferník chrání safírové sklo, u dřívějších modelů Big Crown přitom výrobce vsadil na plexisklo. Střed šroubovacího víčka nabízí minerální průhled na strojek s nezbytným houpajícím se červeně zbarveným rotorem.

Po obvodu průhledu je znázorněna stupnice pro snadný přepočet metrů na stopy, gravírovány jsou také obligátní informace o použitém strojku, stupni vodotěsnosti nebo typu sklíčka.

Hodinky budou dodávány výhradně s koženým řemínkem z teletiny, který se ostatně k tomuto typu hodinek hodí daleko více, nežli masivní ocelový tah.

Letoun Bell X-1

Technické parametry hodinek Oris Big Crown X1 Calculator:

Strojek: ETA Valjoux 7750; 25 kamenů; rezerva chodu 42 hodin; frekvence 28 800 kyvů/h
Funkce: hodiny, minuty, sekundy, datum a den v týdnu
Rozměry a materiál pouzdra: průměr 46 mm, nerezová ocel s PVD vrstvou
Sklíčko: konvexní safírové, oboustranná antireflexní úprava
Ciferník: tmavý s bílým obvodovým prstencem, rafičky (hodinová a minutová) spolu s indexy a velkým arabskými číslicemi opatřeny vrstvou SuperLuminova; sekundy (subciferník na pozici 9), datum (pozice 4.5), den v týdnu (pozice 9)
Luneta: slouží k otáčení vnitřní stupnice, díky které je možno spočítat spotřebu paliva a dolet
Voděodolnost: 30 m (100 stop, 3 bar)
Tah: kožený řemínek s bílým prošitím
Doporučená cena: 3 360 CH
Nepřehlédněte  OMEGA Seamaster Aqua Terra GMT: vydařená premiéra strojku 8605/8615

Zdroj: Oris

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*