Parmigiani Transforma. Na zápěstí, do kapsy i na stůl

Parmigiani Transforma. Na zápěstí, do kapsy i na stůl

Novinky / Parmigiani

Parmigiani Transforma. Na zápěstí, do kapsy i na stůl

Nezávislá švýcarská značka Parmigiani rozšířila svůj seznam hodinek o další zajímavý kousek. Dalo by se říci přímo unikátní. Hodinky Transforma totiž díky své zajímavé konstrukci a výměnnému pouzdru mohou sloužit jako náramkové nebo kapesní hodinky i jako stolní hodiny.

Nové Parmigiani Transforma jsou tak opravdovým hodinkovým chameleonem a díky modulární konstrukci pouzdra tak lze poměrně rychle z elegantních náramkových hodinek udělat kapesní časomíru včetně nezbytného řetízku. V kanceláři pak mohou svému majiteli dělat společnost přímo na stole, dodávají se totiž v elegantním dřevěném watch winderu (natahovači), který v určitém časovém intervalu hodinkami otočí a rotor mechanismu automatického nátahu tím zajistí nepřetržitý chod hodinek.

Parmigiani Transforma

Použit je in-house kalibr PF 334, který skrze složitý mechanismus na číselníku zdobeném ženevskými pruhy uvádí do pohybu trojici ruček, věnec datumovky a v případě potřeby i chronograf s přesností 1/4 sekundy.

Na jeho sčítacích obíhají stříbrné ručky na černém podkladu se zřetelným orámováním. Na spodní části 12-hodinového sčítače je poměrně velký průhled na bílý věnec datumovky.
Pouzdro z leštěné oceli má vnější průměr 43 milimetrů, má kruhový půdorys a klasické dolů zahnuté nožky, mezi kterými je uchycen kvalitní kožený řemen.

Nepřehlédněte  OMEGA Speedmaster Moonwatch Chrono Orange Gold: zlato s příměsí platiny

Parmigiani Transforma

Ten lze díky promyšlené konstrukci snadno sejmout, čímž se z hodinek stává jejich kapesní varianta. Téměř. Pro dokončení transformace je nutno vyměnit pouzdro, hodinky jsou totiž dodávány s dvojicí ocelových plášťů. Kapesní variantě samozřejmě nechybí ani výklopné víčko, které jsou nedílnou součástí každých kapesních hodinek.

Parmigiani Transforma

Třetí a zároveň poslední podobou hodinek, které mohou Parmigiani Transforma získat, jsou klasické stolní hodiny. Stačí tak z hodinek sejmout řemen a vložit je do natahovače z ebenového dřeva, jehož rotující mechanismus se po vložení časomíry dá ihned do pohybu a po ukončení natahovacího cyklu se zastaví ve vertikální poloze tak, aby byl čas vždy perfektní čitelný. Tři drobné vysouvací šuplíky slouží jako úschovna pro veškeré příslušenství (řetízek, záruční karta a veškerá dokumentace).

Parmigiani Transforma

Výroba všech dílů hodinek včetně jejich kompletace do výsledné probíhá ve švýcarských dílnách Parmigiani. Dodávány jsou s kvalitním řemenem Hermes s leštěnou ocelovou sponou.

Parmigiani Transforma (technické parametry):

Strojek: mechanický in-house PF334 s automatickým nátahem

Funkce a ukazatelé: hodiny, minuty, sekundy, datum, stopky, tachymetr

Nepřehlédněte  DeWitt v Basileji představí svůj první in-house kalibr

Pouzdro: leštěná ocel průměr 43 mm, tloušťka 12,80 mm, v balení navíc pouzdro pro transformaci do podoby kapesních hodinek, šroubovací korunka průměru 7 mm

Číselník: stříbrný se ženevskými pruhy (Côtes de Genève) a dvojicí černých sčítačů chronografu, rhodiové indexy, hodinová a minutová ručky se SuperLuminova

Vodotěsnost: 30 m

Další: unikátní hodinky mohou sloužit jako náramkové, kapesní nebo stolní hodiny (ve watch winderu), číslování kusu na víčku hodinek

Řemen: kožený řemen z aligátora Hermes

Cena: 24 500 € (cca 615 tisíc korun)

Zdroj: Parmigiani

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*