Panerai Luminor 8 Days Power Reserve Acciaio PAM00795

Panerai Luminor 8 Days Power Reserve Acciaio PAM00795

Panerai

Panerai představuje nové osmidenní Luminor Power reserve

Panerai představuje trojici novinek řady Luminor s osmidenní rezervou nátahu. Společným jmenovatelem celého tria je manufakturní ručně natahovaný kalibr a 44mm pouzdro z oceli nebo titanu. A nezapomnělo se ani na leváky.

Officine Panerai je jednou z mála konzervativních hodinářských manufaktur. Své modely rozhodně nechrlí jako na běžícím pásu, a marně byste v nabídce hledali třeba různá barevná provedení číselníku. Drtivá většina produkce má tak geniálně jednoduché číselníky často sendvičové konstrukce a jednoznačně převládající černou nahrazuje jiná barva jen zřídkakdy. Z poslední doby mě napadá leda loňská speciální 100kusová edice PAM00731, jež byla exkluzivně k prodeji pouze na webu Panerai. Vyprodala se rychlostí blesku a dnes je z ní žádaný sběratelský kousek. Takový osud sice trojici novinek nečeká, to ale jejich atraktivitu nijak nesnižuje.

Začněme modelem Luminor 8 Days Power Reserve PAM00795. Tyto mají ocelové pouzdro a dvouvrstvý sendvičový číselník s béžovou vrstvou SuperLuminovy. Trojice hlavních pozic znázorňují arabské číslice, u devítky pak obíhá tradiční mimostředná sekundová ručka.

Panerai Luminor 8 Days Power Reserve Acciaio PAM00795

Srdcem hodinek je in-house strojek P.5002 se 192hodinovou nebo chcete-li 8denní rezervou chodu. Podobné kalibry mají v nabídce Panerai své stále místo a k mání jsou i modely s vyšší, rovnou desetidenní rezervou nátahu.

Nepřehlédněte  Panerai Radiomir 10 Days GMT. Limitka k otevření nových butiků na Floridě

Příznivci hodinek s obdobnými strojky nepochybně znají desetidenní Oris Big Crown Propilot s manufakturním kalibrem Oris 111 nebo 7denní Ingenieur nebo Portugieser nebo ikonické Big Pilot. Jejich strojky však navíc mají i automatický nátah a při aktivním nošení tak ručního nátahu vůbec třeba.

Komplikace ukazatele rezervy chodu není u paneraiů žádnou novinkou, tady je ale vidět jeho nové provedení. Předchozí verze totiž využívala lineárního ukazatele nad šestou hodinou.  Hodinky ceny 6 700 USD doplňuje hnědý kožený řemínek a u jednoho určitě nezůstane. Totiž žádné jiné hodinky nesvádí tolik k výměně řemínků, jako právě Panerai. A majitelé jakýchkoli z nich teď určitě pokyvují hlavou.

PAM00797 pro příznivce titanu

Komu by se zdálo ocelové provedení až přespříliš hmotné, toho potěší verze PAM00797 s pouzdrem z titanu 5.třídy. Jeho měrná hmotnost je totiž v porovnání s ocelí nižší až o 40 procent. Titan však vůči oceli rozpoznáte i bez předchozího potěžkání, barva kovu je totiž jiná a mírně odlišný je také odstín číselníkyu. Stejný je naopak průměr pouzdra 44 milimetrů i jeho 300m vodotěsnost. Titan znamená vůči ocelové verzi příplatek 400 dolarů (7 100 USD).

Panerai Luminor 8 Days Power Reserve Titanio PAM00797

Panerai leváky neopomíjí

Nepřehlédněte  Panerai Submersible PAM984 a PAM985 aneb drahé prázdniny s Mikem Hornem

Slovní spojení „left handed“ není u Panerai žádnou novinkou. Ve skutečnosti totiž manufaktura začala s produkcí hodinek s korunkou na levé straně pouzdra už ve 40. letech minulého století na zakázku italského námořnictva, jehož příslušníci potřebovali mít levé zápěstí volné pro další nezbytné instrumenty (kompas nebo ukazatel hloubky ponoru).

Nejnovějším přírůstkem hodinek pro leváky, kteří hodinky samozřejmě připínají na zápěstí pravé ruky, je model PAM00796. Korunka s pro Panerai a především řadu Luminor naprosto nezbytnou patentovanou ochranou je tedy vlevo.

Left handed verze promlouvá i do číselníku, který je zrcadlově převrácen. Devítka je totiž znázorněna číslicí a mimostředná vteřinka obíhá u trojky. Číselník je opět sendvičový a spodní polovinu zdobí nápis „Panerai 8 Days“.

Použit je strojek P.5001, který se od předchozího liší provedením ukazatele rezervy chodu, který se z číselníku přestěhoval na můstek strojku, který lze obdivovat safírovým průhledem. Předchozí dva modely totiž mají dýnka plná. Zájemci nechť si k nákupu připraví rovných  6 900 dolarů.

 

Nepřehlédněte  Panerai L'Astronomo: nejneobyčejnější ze speciálních

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*