Palubní deska vozu 1953 Austin Healey 100

Palubní deska vozu 1953 Austin Healey 100

Novinky / Oris

Oris RAID Alarm Edition. Hodinky s mechanickým budíkem

Švýcarský výrobce Oris se rozhodl rozšířit modelovou kolekci RAID o další přírůstek. Je jím limitovaná edice s funkcí budíku, která se u mechanických hodinek vyskytuje opravdu zřídka. Hodinky s velmi přehledným číselníkem jsou dodávány na koženém řemenu. Zamrzí doslova astronomická cena.

Ačkoli na oficiálních stránkách hodináře je linie RAID doposud zastoupena pouze chronografem, co nevidět jí doplní právě verze RAID 2011 Alarm Edition. Kromě jména mají oba modely společný značně omezený objem výroby, chronografu bylo vyrobeno 500 kusů, nová verze s budíkem bude ještě o mnoho vzácnější, ve švýcarských dílnách totiž hodináři zkompletují jen padesát kousků.Dalším společným prvkem je velikost ocelového pouzdra, která je příjemných 43,5 milimetru, totožné jsou také jednoduché a čisté tvary.

Palubní deska vozu 1953 Austin Healey 100

Jiný je pochopitelně číselník, absence sčítačů chronografu a mimostředného terčíku se sekundovou ručkou znamená značně větší přehlednost. V obou případech je ale ciferník inspirován legendárním závodním vozem, chronograf čerpal nápady u Jaguaru XK 120 z roku 1952, novinka pak u palubní desky automobilu 1953 Austin Healey 100, který zvítězil v loňském závodu RAID.

Nepřehlédněte  Hamilton Pan Europ Chronograph

Oris RAID Alarm Edition

To znamená stříbrný střed s logem a nezbytným připomenutím mechanického strojku. Tuto plochu obtéká černý prstenec s masivními  arabskými číslicemi, které doplňují menší indexy na hodinových pozicích. Dvojice hlavních ruček je vybavena SuperLuminivou a tak bude čas slušně čitelný i za tmy. Nejrychlejší sekundová rafička má červené zakončení, stejně je ozdobena nejkratší ručka indikující nastavený čas alarmu. Budit bude majitele hodinek unikátní zvonkohra, kterou konstruktéři navrhli speciálně pro tento model.

Plakát závodu RAID Suisse-Paris

Čas buzení se zřejmě nastavuje korunkou na pozici "2", ovládací prvek na čtyřce pak slouží k nastavení času a data. Právě umístění apertury věnce datumovky leckterého fanouška značky irituje, jednak ukrajuje číslici šest a pak také zasahuje do středového stříbrného pole. Na druhou stranu, uspořádání číselníku mnoho prostoru pro lepší situování náhledu neskýtá. Navíc je dokonalou protiváhou zmíněného loga a nápisu Automatic v horní polovině plochy.

Oris RAID Chronograph Edition (náhled na balení)

Klenuté safírové sklo je usazeno v leštěné lunetě, které tvoří s pouzdrem vodotěsným do 30 metrů jeden celek. Víko hodinek je celokovové s logem závodu RAID Suisse-Paris. Hodinky doplňuje černý kožený řemen s ocelovou sponou.

Nepřehlédněte  Kolem světa s Hublot King Power Unico GMT

Řadu zájemců o masivní a přitom elegantní mechanické hodinky s budíkem z dílen zavedeného výrobce ale odradí vysoko nastavená cena 7 800 franků (asi 160 tisíc korun, tedy více než dvojnásobek ceny chronografu RAID), na které má zřejmě velký podíl značně omezená výroba. Hodinky jsou dodávány v luxusní dřevěné krabici s příslušnou dokumentací a certifikáty.

Zdroj: oficiální účet Oris na Facebooku

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*