Nomos Glashütte Tangente Alma Mater

Nomos Glashütte Tangente Alma Mater

Nomos / Novinky

Nomos Glashütte Tangente Alma Mater připomenou akademická léta

Německá hodinářská značka Nomos z města Glashütte představila limitovanou edici svého známého modelu Tangente. Hodinky s přídomkem Alma Mater Special Edition, kterých vznikne pouhá stovka, jsou neodmyslitelně spjaty s akademickou půdou.

Design je poplatný kolekci Tangente a dalo by se tedy říci, že je etalonem elegantních hodinek, což dokazuje ocelové pouzdro průměru 35 milimetrů, ze kterého na horní a spodní straně vyrůstá dvojice tenkých nožek, mezi kterými je stěžejkou uchycen černý kožený řemen. Nomos Tangente jsou milovníky elegantních mechanických hodinek vyhledávanou trofejí také pro jejich pověstnou štíhlost, která v tomto případě znamená tloušťku pouzdra pouhých 6,20 milimetru.

U pozice "3" je strojek spojen s korunkou, jejichž povrch zdobí jemné vroubky pro co nejkomfortnější manipulaci. Na tu dojde přinejmenším každé dva dny, jelikož použitý kalibr Nomos Alpha, který vychází ze strojku ETA Peseus 7001, nedisponuje automatickým nátahem a pero strojku je tak nutno natahovat manuálně.

Nomos Glashütte Tangente Alma Mater

Hodináři značky strojek patřičně ozdobili, nechybí tak rhodiované můstky a modřené šroubky. Zdobení si ale vychutnáte leda při návštěvě hodináře, speciální edice má totiž má na rozdíl od běžné varianty celoocelové víčko a safírový průhled tak chybí.

Nepřehlédněte  Šéf společnosti pořádající Baselworld oznámil rezignaci

Na stříbrném ciferníku obíhá trojice modrých tenkých rafiček, ta nejsvižnější rotuje na subciferníku na pozici "6", který je oproti hlavní ploše číselníku položen asi o jednu dvě desetiny milimetru níže.

Nomos Alpha caliber

Sudé hodinové pozice jsou značeny velkými arabskými číslicemi, liché doprovázejí jen podlouhlé indexy. Výjimkou budiž šestka, kam se tak velký pruh nevešel, je zde ale pro kvalitní německou časomíru obvyklý nápis "Made in Germany". Pod dvanáctkou je pak zřetelným fontem zvěčněný název hodináře.

Edice Alma Mater je unikátní obloukovým zvýrazněním první patnácti minut stupnice, která vytíná tzv. akademickou čtvrthodinku. Toto sousloví je známo asi každému, kdo někdy navštěvoval přednášky na akademické půdě a označuje maximální možné zpoždění příchodu pedagoga, kterou studenti tolerují.

Po uplynutí 15 minut se tak obvykle dav lačný nabytí nových vědomostí začne pozvolna rozptylovat, většinou do nejbližších hospůdek.

Nomos Glashütte Tangente Alma Mater

Pokud si chcete připomenout svá studijní léta a nebo si naopak znevšednit své první okamžiky strávené na akademické půdě, koupi jednoho kousku této limitované edice rozhodně neodkládejte.

Nepřehlédněte  Breguet otevírá butik ve švýcarském Gstaadu

Sto vyrobených kusů je přeci jen velmi málo a výrobce se rozhodl cenu oproti běžnému modelu zvýšit jen o 100 eur, tedy na 980 €.

Nomos Tangente Alma Mater Special Edition (tech. parametry):

Strojek: mechanický Nomos Alpha (záklaem ETA Peseux 7001); manuální nátah; 17 kamenů, frekvence setrvačky 3 Hz (21 600 kyvů/h); rezerva chodu 45 hodin; dekorace strojku
Ukazatelé: hodiny, minuty, sekundy
Rozměry a materiál pouzdra: průměr 35 mm, tloušťka 6,20 mm, nerezová ocel
Číselník: stříbrný, modré rafičky, sekundová mimostředná nad pozicí "6", logo Nomos Glashütte, nápis Made in Germany, vyznačena akademická čtvrthodinka
Sklíčko: konvexní safírové
Luneta: pevná, leštěná ocel
Vodotěsnost: 30 m (100 stop)
Tah/řemen: kožený řemen s ocelovou trnovou sponou
Další: limitovaná edice 100 ks
Cena: 980 €

Zdroj: Glashuette

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*