Audemars Piguet Royal Oak Indianapolis jdou do dražby v síni Antiquorum

Audemars Piguet / Novinky

Audemars Piguet Royal Oak Indianapolis jdou do dražby v síni Antiquorum

Náruživí sběratelé hodinek by měli zbystřit a svůj zájem zaměřit na blížící se aukci ve známé dražební síni Antiquorum v New Yorku. Kromě jiného se totiž bude hledat majitel unikátních hodinek Audemars Piguet Royal Oak, kteroužto edici hodinář vydal v rámci závodu Formule 1 v Indianapolis před deseti lety.

Na tom by nebylo nic divného, ostatně spojení švýcarských hodinářských značek se závody rychlých kol, skutečně není ničím výjimečným. Z tohoto pohledu nelze nezmínit již třetí várku limitovaných edicí hodinek TAG Heuer s motivy Velké ceny F1 v Singapuru.

Hodinky Audemars Piguet Royal Oak Indianapolis F1 Grand Prix ale mají na rozdíl od zmíněných TAG Heuer jednu zvláštnost, která činí z už tak dosti exkluzivních hodinek hotový klenot.

Tak tedy, hodinky byly vyrobeny v roce 2000 v pouhých třech exemplářích jako důkaz kooperace hodinářské značky a závodu Indianapolis Motor Speedway Owners. Mohutné hodinky s proslulým designem v čele s masivní lunetou ve tvaru pravidelného osmiúhelníku jsou zhotoveny z osmnáctikarátového zlata, a upoutají také nepřehlédnutelným logem závodu pod dvanáctkou na bílém ciferníku.

Nepřehlédněte  Zenith Heritage Ultra Thin Moonphase a El Primero pro dámy


Hodinky byly určeny pro vítěze závodu. Jako první tehdy cílovou čárou projel Michael Schumacher, který ale hodinky nemohl přijmout. Ne snad, že by nechtěl, ale působil tehdy jako ambasador značky OMEGA a smlouva zřejmě velela takové dary odmítnout.
Z celé spolupráce zúčastěných subjektů tak nakonec sešlo a sběratelé mají nyní jedinečnou šanci vydražit hodinky se zajímavou minulostí. Předpokládá se, že vítěz dražby, která proběhne 15. září hodinky získá za cenu mezi 25 000 až 35 000 dolary.


Zdroj: Audemars Piguet

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*