ORIS AQUIS TITAN CHRONOGRAPH

ORIS AQUIS TITAN CHRONOGRAPH

Novinky / Oris

Oris Aquis Titan Chrono. Masivní chronograf s wolframovou lunetou

Tradiční BaselWorld klepe na dveře a vystavovatelé, kterých bude letos zřejmě rekordní počet, tak mají plné ruce práce s přípravou svých expozic. U značky Oris bude její součástí mohutný potápěčský chronograf, který kromě vysokého stupně voděodolnosti zaujme kombinací titanu a odolného wolframu.

Designem jde o typické Orisy, jasná je tak návaznost na řadu TT1, byť se novinka honosí jménem Aquis Titan Chrono. Stejně jako v případě zmíněného chronografu TT1 má tedy i zde hlavní slovo titan, ze které je vyrobeno nejen pouzdro, ale také tah, na kterém matný široký středový pruh obklopují okrajové leštěné články. Díky dokončovací povrchové úpravě hodinky na pohled lehký titan tají, že jsou hodinky z tohoto značně lehčího kovu poznáte až na ruce.

Letos je více než kdy jindy vidět snaha hodinářských značek zvýšit jejichž tuhost je nejen při jejich střetu s futry dveří často zkoušena. Do nedávna rozšířené ale snadno poškrábatelné hliníkové vložky jsou tak zhusta nahrazovány materiály odolnějšími.

Na řadu tak přichází safír (používá kupříkladu Doxa, Steinhart) nebo keramika (např. OMEGA, TAG Heuer, Longines), u Oris vsadili na materiál, kterým jsou proslulé hodinky Lüm-Tec a sice na wolfram. Šedá broušená vložka s reliéfními popisky minutových pozic výborně ladí s titanovým okružím a dohromady tvoří povedený celek.

Nepřehlédněte  Princ William měl ve svatební den hodinky OMEGA Seamaster

Oris Aquis Titan Chrono

Plocha číselníku je tmavá a podle fotek se zdá, že se výrobce rozloučil s dekorativními vlnkami, které zdobily ciferník předcházejících potápěčských kolekcí.

Konfigurace číselníku napovídá, že uvnitř pouzdra prozatím neznámé velikosti kmitá setrvačka upraveného strojku 7750 z produkce společnosti ETA (průměr 30 mm, 4 Hz, rezerva chodu 42 h). Oris se však od letošního roku bude muset stejně jako ostatní výrobci, kteří nejsou pod ochrannými křídly Swatch Group popasovat s přiškrcenými  zdroji strojků ETA. Je tedy docela pravděpodobné, že v budoucnu budeme u těchto hodinek vídat třeba mechanismus od Sellity.

Oris Aquis Titan Chrono

Plošky subciferníků zdobí soustředné kružnice, na pozici „12“ je minutový sčítač, naproti se pak při aktivním chronografu načítají hodiny a je zde také obdélníkový na hranách zkosený náhled na černý věnec datumky.

Neposedná vteřinka obíhá u pozice „9“, kde je znázorněn stupeň vodotěsnosti 500 m spolu s chemickou značkou titanu. Na levém boku pouzdra je pak vidět automatický heliový ventil.
Po obvodu číselníku jsou mohutné hodinové indexy, jež jsou stejně jako hlavní ručky dosyta vybaveny SuperLuminovou.

Nepřehlédněte  Rok 2010 byl pro švýcarské hodinářství úspěšný, export meziročně stoupl o 22 %

Přesné technické parametry zatím výrobce úzkostlivě tají, další detaily totiž hodlá sdělit nejprve návštěvníkům výstavy v Basileji.

Zdroj: WatchFreeks

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*