TAG Heuer Aquaracer 500 m Ceramic

TAG Heuer Aquaracer 500 m Ceramic

Tag Heuer

Omlazené TAG Heuer Aquaracer 500 m Ceramic mají odolnou lunetu

Počítáte-li se k příznivcům potápěčských hodinek TAG Heuer, dnešní článek na ChronoManii vás rozhodně potěší. Oblíbená řada Aquracer totiž prošla mírnou obměnou, pouzdro má nyní klasičtější tvar a vylepšena také byla otočná luneta, dostala totiž odolnou vložku z keramiky.

Dosavadní řadu hodinek TAG Heuer Aquaracer 500 m lze v základu rozdělit na tříručkový model a chronograf. Obě verze, které se kromě  použitého strojku (Calibre 16 coby upravená ETA 7750 u chronografu a Calibre 5 – ETA 2824-2 u základního modelu) lišily také rozměrem pláště (44 mm vs. 43 mm), byly představeny na výstavě v Basileji v roce 2009. U TAG Heuer se rozhodli, že se životní cyklus této řady nachýlil ku svému konci a bude třeba kolekci oživit. A tak vznikly TAG Heuer Aquaracer 500 m Ceramic.

Právě keramická luneta je asi jejich hlavním vylepšením. Zatímco jiný design se nemusí líbit úplně každému, luneta s odolnou keramickou vložkou oproti dřívější z tvrzené pryže bezpochyby ano.

TAG Heuer Aquaracer 500 m Ceramic

Výměna hliníkových vložek za odolnější keramické se rozjela na plné obrátky a TAG Heuer samozřejmě tuto výzvu nemohl nevyslyšet. Vložka lunety má nově hladký povrch, desetiminutové intervaly jsou značeny číslicemi, pětiminutové pak indexy (u předchozí generace šrouby).

Nepřehlédněte  TAG Heuer Mikrogirder 2000. Limit přesnosti měření času opět prolomen

Jiný je také číselník, dřívější svislé pruhy nahradily proužky vodorovné a jsou tak v jedné rovině s nápisy: na horní polovině je to logo TAG Heuer a název kolekce, dole pak označení strojku (Calibre 5), nápis Automatic a vodotěsnost 500 m uvedená i ve stopách.

TAG Heuer Aquaracer 500 m Ceramic

U strojku se ale chvíli zastavme, TAG Heuer coby nečlen Swatch Group letos poprvé pocítil nižší přísun ebauche strojků i samotných dílů a proto více využívá strojků nezávislých výrobců. Výpadek dodávek oproti dřívějšímu období vyplní strojky Sellita, konkrétně u tohoto modelu je to kalibr SW200 (o strojcích Sellita jsme psali v dřívějším článku). Podobně strojek Calibre 16 bude krom zavedeného ETA 7750 tvořit také Sellita SW500.

Další viditelnou a koneckonců i vítanou změnou je přemístění datumky z trochu neobvyklé pozice "9" na pozici "3". Přibylo bílé orámování apertury, zvětšovací kyklop naopak zmizel. Zůstaly ale poměrně mohutné hodinové indexy na všech pozicích, které jsou stejně jako ručky vybaveny svíticí SuperLuminovou.

Linie pouzdra jsou zaoblenější, nožky jsou pak důsledkem toho mírně tenčí. Hodinky budou opět k dostání v několikerém provedení:

  • modrý číselník i luneta + ocelový tah s překlápěcí přezkou (cca 52 000 Kč)
  • černý číselník i luneta + ocelový tah (cca 52 000 Kč)
  • modrý číselník i luneta + kombinace ocel + zlacená luneta, korunka a střední články ocelového tahu (cca 65 000 Kč)
  • černý číselník i luneta, ocel s tmavou PVD vrstvou + černý gumový řemen s trnovou PVD sponou (59 000 Kč)
Nepřehlédněte  TAG Heuer Carrera 1887 a další k osmdesátinám Jacka Heuera (BaselWorld 2012)

Hodinky zamíří do prodeje nejdříve na podzim tohoto roku, u nás se ale pravděpodobně objeví s mírným zpožděním.

Model Aquaracer, který dříve nesl přídomek 2 000, letos oslavil 30leté výročí, v rámci kterého byla uspořádaná akce ve Venice, během které byly uvedeny také dva speciální modely, jež se vážou k partnerství hodinářské značky a týmu Oracle USA.

TAG Heuer Aquaracer 500 m Oracle 2012

Oba modely ale vycházejí z předchozí generace, od které se liší logem na číselníku a také rytinou na ocelovém víčku. Kromě modelu automatic byl představen i chronograf se strojkem Calibre 16, u něhož je logo 34.ročníku jachtařského závodu America´s Cup pod aperturou datumovky.  

Další diferencí je červené ozdobení heliového ventilu, který slouží k vyrovnání tlaků při potápění v opravdu velkých hloubkách.

Cena základního modelu bude okolo 55 tisíc korun, chronograf pak vyjde zhruba na 75 000 Kč.

Další fotografie:

TAG Heuer Aquaracer 500 m Ceramic

TAG Heuer Aquaracer 500 m Ceramic

TAG Heuer Aquaracer Chrono 500 m Oracle 2012

Zdroj: TAG Heuer, Wiki, Calibre 11 (foto)

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*