OMEGA Speedmaster Moonwatch Chrono Orange Gold

OMEGA Speedmaster Moonwatch Chrono Orange Gold

Novinky / Omega

OMEGA Speedmaster Moonwatch Chrono Orange Gold: zlato s příměsí platiny

OMEGA Speedmaster jsou v hodinářském světě pojmem již přes padesát let a stále mají co nabídnout. K alespoň jedněm "speedům" se dřív nebo později dopracuje každý správný chronomaniak. Začínat těmi nově představenými ale doporučit nemůžeme. Nejnovější kalibr spolu se zlatým pláštěm totiž cenu katapultuje do říše snů.

OMEGA Speedmaster jsou hodinky neodmyslitelně spjaté s prvními výstupy amerických astronautů na povrch Měsíce, které se odehrály v červenci 1969. Proto se také pro celou kolekci Speedmaster tak nějak vžilo označení Moonwatch. Vánoční sezónu OMEGA přivítala nový přírůstkem této kolekce a rozhodně ne ledajakým. Pouzdro, které má v průměru přesně 44,25 mm, je totiž zhotoveno z 18karátového zlata s označením Orange. Netradiční barvu materiálu dodává vyšší obsah mědi (bezmála 24 %), zbylé 1 % této slitiny (75 % tvoří zlato) připadá na platinu a stříbro. Tato kombinace drahých kovů dává výsledné slitině nejen zajímavé zbarvení (díky příměsi platiny také neměnné), ale i vysokou tvrdost, která se ale nemůže měřit s nedávno představeným Magic Gold od Hublot.

OMEGA Speedmaster Moonwatch Chrono Orange Gold

Na zlaté pouzdro navazuje pevná luneta z keramiky s vyznačenou stupnicí tachymetru pro přibližné určování rychlosti. Právě keramická luneta, která nahradila dříve používané hliníkové vložky náchylné k poškrábání byla jednou z důležitých vylepšení nové generace řady Speedmaster.

Nepřehlédněte  Maurice Lacroix Ponto S Diving. Chronograf s chytře krytou lunetou

Tím hlavním je ovšem in-house strojek 9301, což je luxusní varianta kalibru 9300 se závažím automatického nátahu z 18karátového zlata s nezbytnou dekorací zvlněnými ženevskými pruhy.

Stručně mluvíme o moderním strojku s chronografem (sloupkové kolo a vertikální spojka), křemíkovým vláskem a krokovým ústrojím Co-Axial, který se oproti dříve používanému kalibru 3313 (modifikovaný Frederic Piguet 1285) liší mj. konfigurací subciferníků.

Hodiny a minuty se nově načítají na jednom sčítači (pozice "3") a na devítce obíhá neposedná mimostředná vteřinka. Číselník je tak mnohem přehlednější, stejné řešení používá například IWC Schaffhausen u svých Portuguese Yachtimer. Více o kalibru 9300/9301 v dřívějším článku.

OMEGA Speedmaster Moonwatch Chrono Orange Gold

Nové Speedymastery mají ze zajímavě zbarveného zlata také ručky a hodinové indexy, v jejichž středu je luminiscenční SuperLuminova. Součástí hodinek, kterou můžete dle libosti měnit, je černý kožený řemen s překládací sponou z 18karatávého zlata orange. Doporučená cena hodinek nebyla v době psaní článku známa. Odhadem se však bude pohybovat okolo 350 – 450 tisíc korun.

Zdroj: OMEGA

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*