Ball Engineer Master II Diver World Time: potápěčské hodinky s unikátní funkcí

Ball Watch Co. / Novinky

Ball Engineer Master II Diver World Time: potápěčské hodinky s unikátní funkcí

Ball Watch Company, jedna z nejrespektovanějších a nejstarších amerických hodinářských společností, představila novinku s názvem Engineer Master II Diver World Time. K hodinkám se váže jedno prvenství, jde o první model s funkcí světových časů, který zobrazuje datum a den v týdnu. Nová časomíra je spojena s rekordmanem v hloubkovém potápění, který je přední tváří této hodinářské značky.

Americká značky Ball je úzce spjata s tamní železnicí, kterýžto fakt podpírá i označení jedné z modelových řad „Trainmaster“, tedy strojvedoucí nebo-li mašinfíra. Na novince s označením Enginner Master II Diver World Time spolupracoval i přední velvyslanec značky, rekordman v hloubkovém free divingu (volné potápění bez dýchacích přístrojů) Guillaume Néry.

Oproti nejpodobnějšímu modelu bez přídomku World Time nový model nabízí dokonalý přehled o aktuálním času ve všech časových pásmech. To Guillaume, coby velký světoběžník, který bojuje za čistotu a ochranu oceánů, jistě ocení. Néry již dříve spojil síly s producentem a režisérem v jedné osobě Lucem Bessonem a společně podporují švýcarskou nadaci Antinea, která má zvýšit povědomí veřejnosti o nutnosti ochrany moří a oceánů.

 

Nepřehlédněte  Tissot Seastar 1000 Professional. Tisíc chronografů a ETA 7750

Hodinky sice používají běžný strojek ETA 2836, v Ball ale kalibr upravili a tak zatímco centrální ručky zobrazují lokální čas, vnitřní prstenec rotuje v opačném směru.
Na ciferníku je dále obousměrný prstenec s vyobrazenými názvy měst z rozdílných časových pásem. K jeho ovládání slouží šroubovací korunka na pozici 2. Díky uložení s kuličkovými ložisky lze prstenec pomocí korunky nastavovat s extrémní přesností. V době, kdy se provádí změna časového pásma, mechanismus hodinek se nezastavuje a stále běží. 

V rámci nadace Antinea 11. července minulého roku vyplula z francouzského Marseille plachetnice Fleur de Passion   (mučenky). Výprava s názvem The Changing Oceans bude brázdit modré dálavy oceánu celkem deset let.  Podle ředitele nadace Ronalda Menzela v lidech moře a oceány svou obrovitou rozlohou vyvolávají pocit, že se o jejich osud a čistotu není třeba příliš obávat. Víme ale, že jsou vinou lidské činnosti vystaveny stále většímu tlaku. Celá výprava dnes získává na významu vinou obrovské ekologické havárie, kdy do vod Mexického zálivu uniká téměř 60 dnů ropa. Podle nejnovějších odhadů jsou denní úniky ropy podstatně větší, než jaké ukazovaly první výpočty, které hovořily o 20 tisících barelech denně.  Skutečnost je ale třikrát děsivější a poškozený vrt záliv denně zásobí asi 9 540 krychlovými metry ropy. 
Nepřehlédněte  Panerai vzdává hold Los Angeles a New Yorku limitovanými edicemi hodinek

 

To vše je ukryto v mohutném ocelovém pouzdře průměru 45 mm tloušťky více než 15 milimetrů. Milovníky potápění potěší 300 m voděodolnosti. Hodinky nejsou ochuzeny ani o specialitu značky Ball v podobě samo-napájecích plynových trubic s tritiem (izotopem vodíku 3H), které zajišťují nebývalou luminiscenci nejen v noci.

Další zvláštnost hodinek Ball, v tom dobrém smyslu slova, je odolnost vůči silným magnetickým polím intenzity až 4 500 A/m. I další údaj – odolnost vůči otřesům (přetížení) do hodnoty 5 000 G – je hoden obdivu.

Jak je u hodinek Ball zvykem, pouzdro je propracováno do nesmírných detailů, na zadním víčku pak je plastický portrét Guilaumea. Hodinky budou nabízeny v dvojím provedení, která se budou lišit pouze barvou ciferníku. Možnost volby bude zákazník mít, i co se týče tahu. K dispozici bude jak klasický ocelový s motýlkovou sponkou, tak černý pryžový řemen. 

 

 Technické parametry:

Strojek: Ball caliber 965 (poupravená ETA 2836) se samonátahem, odolnost vůči silným magnetickým polím (4 500 A/m), odolnost vůči otřesům až 5 000 G, průměr strojku 40 mm, tloušťka 8 mm, rezerva chodu činí 46 hodin, frekvence 28 800 kyvů/h
Funkce: datum (pozice 3)/den v týdnu (pozice 6), světové časy (otočný prstenec)
Rozměry a materiál pouzdra: průměr 45 mm, tloušťka 15,4 mm, nerezová ocel
Sklíčko: konvexní safírové, vnitřní antireflexní úprava
Číselník: černý nebo bílý, ručky a indexy opatřeny vrstvou tritia (silná luminiscence), celkem použito 55 plynových samo-napájecích trubiček
Luneta: pevná
Voděodolnost: 300 m (1 000 ft, 30 bar)
Tah: nerezová ocel s motýlkovou sponou nebo černý pryžový řemen
Nepřehlédněte  Tržby koncernu LVMH jsou zatím o 30 % vyšší než loni

Zdroj: Ball watch company
 

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*