Omega Seamaster 1948 Co-Axial London 2012

Omega Seamaster 1948 Co-Axial London 2012

Novinky / Omega

Omega Seamaster 1948 Co-Axial London 2012

Největší sportovní událost příštího roku, LOH v Londýně začnou přesně za rok a právě dvanáct měsíců před slavnostní zahajovací ceremonií, při které vzplane olympijský oheň, Omega představila limitovanou edici hodinek Seamaster 1948 se soukolím Co-Axial.

Budou to již 25. olympijské hry na kterých Omega sehraje nezbytně důležitou úlohu oficiálního časoměřiče, a její logo z olympijských stadionů nezmizí nejméně do roku 2020, což zajišťuje vloni podepsaná smlouva. Sportovní výkony špičkových atletů z celého světa měřily časomíry výrobce již na hrách v roce 1948 ve švýcarském Svatém Mořici, a k této příležitosti vznikly hodinky Seamaster 1948.

Omega Seamaster 1948 Co-Axial London 2012

Na příští rok se tak tyto hodinky po více než 60 letech dočkají oživení, design hodinek si ale samozřejmě zachová dobový vzhled. To platí i pro rozměry, ocelové pouzdro, na kterém se decentně střídají leštěné a broušené plochy, totiž nabídne průměr 39 milimetrů. Vyleštěná do zrcadlového lesku je kupříkladu pevná luneta a nožky, mezi kterými je přichycen kožený řemen s leštěnou ocelovou sponou, opět v provedení poplatným konci 40.let minulého století. Leštícím strojům neunikla ani korunka s reliéfním logem Omega na čelní straně.

Nepřehlédněte  Breitling Chronomat B01 Limited Edition

Zajímavě je zpracováno víčko hodinek, které tvoří medailon z 18kt zlata, na kterém je plastický motiv LOH 2012 v Londýně a číslování příslušného kusu v podobě xxxx/1948.
Gravírován je i stupeň vodotěsnosti, pouzdro by mělo odolat tlaku vodního sloupce 120 metrů, což odpovídá 400 stopám. Na častý pobyt ve vodě tak může doplatit pouze zmíněný řemínek.

Omega Seamaster 1948 Co-Axial London 2012

Srdcem hodinek je exklusivní kalibr OMEGA 2202, jehož chod vyhověl testům v laboratořích COSC a pyšní se tak certifikátem Chronometer. Soukolí s patentovanou geometrií Co-Axial pak snižuje tření a zvyšuje tak životnost nejvíce namáhaných dílů celého mechanismu.

Pod konvexním safírovým sklem se rozprostírá stříbrný číselník, kde na pozici "6" najdeme mimostřednou sekundovku v modrém provedení, hodinová a minutová ručka je leštěná diamantem. Vintážní logo Omega je, stejně jako klíčové pozice (3,6,9,12) a indexy, zhotoveno z 18kt bílého zlata a tvoří tak s plochou ciferníku dokonalý celek.

Omega Seamaster 1948 Co-Axial London 2012

Kolekce Omega Seamaster 1948 Co-Axial London 2012 bude vyrobena v počtu 1948 kusů a zákazník ji obdrží v luxusním balení, ve kterém patrně nebudou chybět publikace připomínající důležité okamžiky z působení této přední hodinářské značky na olympijských sportovištích.

Nepřehlédněte  OMEGA Seamaster Aqua Terra Golf lákají na green

Tyto vintážní Seamaster 1948 nejsou prvními hodinkami, které si Omega k příležitosti londýnských her přichystala, už na jaře představila tematickou verzi hodinek Aqua Terra s přízviskem 44 London.

Zdroj: Omega watches

Štítky: /

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*