OMEGA Ladymatic 18kt růžové zlato a hnědý číselník

OMEGA Ladymatic 18kt růžové zlato a hnědý číselník

Novinky / Omega

OMEGA Ladymatic v růžovém zlatě: dechberoucí luxus pro dámy

Ladymatic je mezi luxusními hodinkami pojmem již více než půl století a před několika dny byla představena jejich zatím poslední varianta. Zatímco v Basileji byla uvedena verze z bílého zlata, nově představenou verzi charakterizuje růžové zlato a hnědý číselník.

Jméno Ladymatic začalo být se značkou OMEGA poprvé spojováno již v roce 1955, kdy přišla z švýcarských dílen na svět jejich první verze. Tehdy šlo o jedny z vůbec prvních dámských hodinek s mechanickým strojkem a systémem automatického nátahu.OMEGA Ladymatic 18kt růžové zlato a hnědý číselník

Menšímu rozměru pouzdra musely být uzpůsobeny proporce kalibru a tak mu tehdy patřil titul nejmenšího, který hodináři značky do té doby sestrojili.

V říjnu minulého roku byly k příležitosti otevření prvního butiku OMEGA na území Spojených států uvedeny omlazené Ladymatic u kterého nemohla chybět Australanka Nicole Kidman, která coby ambasador značky tíhne právě k této kolekci.

Letos padlo rozhodnutí, že řada Ladymatic dostane do vínku nový in-house strojek 8520/8521 se soukolím Co-Axial a vláskem z odolného křemíku Si 14, díky kterému je celé ústrojí odolnější vůči prudkým rázům a je i přesnější.

Nepřehlédněte  DOXA 1200T NUMA LE. Sto kusů s modrým číselníkem

Tento kalibr je srdcem i poslední verze, jejíž pouzdro průměru 34 milimetrů má zlatý plášť a vnitřní část zhotovenou z titanu, kterou z boku obepínají zvlněné prstence keramiky. Již na první pohled je zřejmé, že lépe s 18kt růžovým zlatem a diamanty vysázenou lunetou jiná barva než hnědá ladit nemohla.

Plochu číselníku zdobí reliéfní vzor supernova a na místě hodinových pozic jsou uchyceny masivní diamanty o celkové hmotnost 0,12 karátu. Výjimkou budiž pozice "3", kde je náhled na černý věnec datumovky s kyklopem.

OMEGA Ladymatic 18kt růžové zlato a hnědý číselník

Na číselníku obíhá trojice centrálních rafiček z růžového zlata, vnitřní plocha ústřední dvojice je vyplněna luminiscenční SuperLuminovou, což ji dělá dobře čitelnou za každých podmínek. Přesný čas se nastavuje pomocí šroubovací korunky, do jejíhož čela je vsazen další masivní diamant.

Zdroj: OMEGA Watches

Štítky: /

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*