OMEGA Hour Blue Vision

OMEGA Hour Blue Vision

Novinky / Omega

OMEGA, Daniel Craig a ORBIS. Společně proti slepotě

Mnoho věcí v životě mylně považujeme za samozřejmé a zrak, schopnost a možnost vidět krásy světa mezi takové rozhodně patří. ORBIS je mezinárodní neziskovou organizací, jejíž poslání je poskytování potřebné lékařské péče coby prevence proti slepotě, obzvláště obyvatelům méně vyspělých zemí, kteří k ní častokrát nemají přístup. Nově jí v tomto boji pomáhá OMEGA a Daniel Craig.

Nově vzniklou spolupráci se OMEGA rozhodla ztvrdit realizací nového modelu hodinek s názvem Hour Vision Blue. Jde samozřejmě o speciální edici modelu Hour Vision, uvnitř kterého pracuje strojek Caliber 8500 se soukolím Co-Axial, coby patentovanou ochrannou známkou výrobce. Samozřejmostí je certifikát COSC Chronometer slibující odchylku chodu v intervalu -4 až + 6 sekund denně.

OMEGA Hour Blue Vision

Pouzdro je zhotoveno z vysoce kvalitní nerezové oceli, jeho průměr dorostl do rozměru 41 mm. Ačkoli je stupeň vodotěsnosti dostačujících 100 m, použitý kožený řemínek říká, že takové hodinky do vody moc nepatří (leda s náhradním pryžovým řemínkem).

Chod strojku může majitel pozorovat skrze zadní safírový průhled ve šroubovacím víčku. Ciferník je vyveden v modré barvě a je vypracován do nejmenších detailů. Všechny tři ručky jsou zhotoveny z 18kt bílého zlata, a pro lepší čitelnost za tmy opatřeny materiálem SuperLuminova. Apertura datumovky je pak umístěna na tradiční pozici tři.

Nepřehlédněte  Přichází nová generace legendárního chronografu Omega Seamaster Diver 300 m

ORBIS InternationalSoučástí uzavřené smlouvy je, že OMEGA daruje organizaci ORBIS z prodeje Hour Vision Blue nejměně 1 milion dolarů. Organizace byla založena roku 1982 a od té doby dodává lékařské přístroje, nástroje a tím potřebnou péči svým partnerům z více než 88 zemí světa a pomáhá tak postiženým pacientům předejít slepotě. Díky tomu se tak kvalitní oční péče dostalo na 12 milionům lidí, o které se staralo na čtvrt milionu vyškolených odborníků.

„Z naší spolupráce se značkou OMEGA jsem doslova nadšeni. Těšíme se na naši společnou misi, v rámci které bude OMEGA spolu se zatím posledním představitelem Jamese Bonda šířit povědomí o rizicích slepoty v rozvojových zemích,“ uvedl ke kooperaci dr. Robert Walters, předseda představenstva ORBIS.

Daniel Craig se letos stane součástí týmu tzv. Létající oční kliniky, a spolu s lékaři a dalším nezbytným personálem navštíví oblasti, kde je pomoc potřeba nejvíce. 

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*