Brad Pitt a Jonah Hill v novém filmu Moneyball

Brad Pitt a Jonah Hill v novém filmu Moneyball

Novinky / Tag Heuer

Brad Pitt v roli manažera baseballového týmu nosí TAG Heuer Kirium

Americký herec Brad Pitt ve svém aktuálním filmu Moneyball z prostředí v Americe populárního baseballu ukazuje hodinky značky, jíž byl dříve ambasadorem. Ač detailní záběr na zápěstí postavy Billyho Beana během více než dvouhodinového snímku nespatříte, tvary dnes už legendárních hodinek poznat jsou.

Film popisuje nezáviděníhodnou situaci baseballového týmu Oakland Athletics, který na rozdíl od větších a aktuálně úspěšnějších uskupení nedisponuje mnohamilionovými rozpočty. Finanční situace zkrátka nedovoluje držet v týmu špičkově placené hráče. Spolu s novým asistentem ale dokážou, že kvalitní hráče lze nalézt i odlišnými způsoby než je sledování zaběhnutých statistik.

Brad Pitt a Jonah Hill v novém filmu Moneyball

Po sérii prohraných utkání Bean rozehraje vabank, který se ale následně ukazuje jako geniální manažerské rozhodnutí, přesto je ale k celkové výhře v sezóně přece jen daleko…
Volba hodinek TAG Heuer Kirium pro hlavní postavu filmu nebyla náhodná, filmový štáb měl k dispozici několik hodinek, které se mohly na zápěstí manažera týmu objevit. Brad Pitt svým výběrem dokázal, že má ke značce stále srdečný vztah, i když již od roku 2009 není jejím velvyslancem.TAG Heuer Kirium WL1113

Nepřehlédněte  Rok 2010 byl pro švýcarské hodinářství úspěšný, export meziročně stoupl o 22 %

Dalším důvodem, proč si model Kirium ve filmu zahrál byla skutečnost, že trenér Billy Bean v roce 2002 hodinky hypoteticky mohl sám nosit. Kirium s referenčním číslem WL1113 byly totiž vyráběny od konce 90. let.

Ve filmu je použita verze s tmavě modrým číselníkem, který obepíná v jednom směru otočná luneta, hodinová ručka připomíná rafičku u Rolex Submariner.

Ocelové pouzdro ukrývá strojek typu quartz, charakterizuje jej vodotěsnost 200 m a průměr 41 mm, jež je dán také bočním výstupkem na jeho levém boku. Pouzdro plynule navazuje na masivní ocelový tah šíře 20 mm s překládací sponou. Doporučená cena hodinek byla v době uvedení okolo 32 tisíc korun, nové je dnes ale už pravděpodobně neseženete.

Zdroj: OnTheDash

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*