Mido Ocean Star Diver 600 jsou první  mida s 600m vodotěsností

Mido Ocean Star Diver 600 jsou první mida s 600m vodotěsností

Mido

Mido Ocean Diver 600: potápěčský chronometr s křemíkovým vláskem

Značka Mido existuje už celých sto let a letošní rok je tak ve znamení speciálních novinek a limitovaných edicí. A nejen jich, výrobce rozšiřuje i známé řady, které se rozrůstají o nové modely. Zajímavým přírůstkem jsou Ocean Star Diver 600 s výsostnou voděodolností 600 metrů.

Ocean Diver není v nabídce Mida žádnou novinkou, ale dosud byla jejich maximální vodotěsnost 200 metrů. Takto voděodolnou konstrukci má třeba spousta cenově dostupných modelů od Seika (Turtle, Samurai, Monster), ovšem skutečná míra voděodolnosti potápěčských hodinek začíná od 300 metrů.

Nové Ocean Diver jdou ale ještě dál a mají odolat 600metrovému tlaku vodního sloupce. Jistě, nelze to brát doslovně, a můžeme jen odhadovat, zda by hodinky pod takovou tíhou skutečně vydržely. Ovšem z běžných smrtelníků to se vší jistotou nikdo zkoušet nebude.

A co první 600m divery od Mida nabízejí? Není toho málo. Zajímavostí je, že přestože hodinky nemají oficiální potápěčskou certifikaci ISO 6425, jsou vyrobeny tak, že by v případném testu všem v normě stanoveným parametrům bezezbytku vyhověly.

Mido Ocean Star Diver 600 M026.608.11.041.00

Modré nebo černé. S náramkem nebo na řemenu

Ocean Diver 600 budou vyrobeny ve dvojím provedení. Na výběr bude verze s modrým číselníkem a ocelovým tahem (M026.608.11.041.00) nebo černé provedení s PVD úpravou a černým kaučukovým řemínkem (M026.608.37.051.00).

Nepřehlédněte  Mido Multifort nově se strojkem s křemíkovým vláskem

Společným jmenovatelem obou variant jsou proporce pouzdra, které má průměr 43,5 mm a tloušťku 14,05 milimetrů. Většina ploch je jemně broušená, ale najdeme i leštěná místa.

Mido Ocean Star Diver 600

Ocelová je i luneta s keramickou vložkou s vyznačenou minutovou stupnicí. Otočná je v jednom směru, a přestože slouží především k bezpečnému měření doby ponoru, využít ji jako jednoduché stopky lze i na souši. Stačí lunetou otočit její nulovou pozicí (dvanáctkou) k minutové ručce a pak už uplynulý čas pohodlně odečítáte na stupnici, byť ne s kdovíjakou přesností.

Grandiózní luminscence

Číselník je přehledný a vévodí mu trojice ruček a podobně masivní hodinové indexy. Na šestce a dvanáctce jsou zdvojené, trojku a devítku pak reprezentuje trojúhelník.

Díky tomu se i uprostřed noci při pohledu na číselník velmi rychle zorientujete a napomůže tomu i SuperLuminova Grade X. Ta po nasvícení slibuje jasnější i delší podívanou, než je běžné.

Mido Ocean Star Diver 600 M026.608.11.041.00

Apertura datumového věnce, který barevně koresponduje s plochou číselníku, je na obvyklé pozici třetí hodiny. Více vpravo je pak šroubovací korunky s hrubými zářezy pro snadnou manipulaci. Její čelo je pak opatřeno logem Mido. Sklo je safírové a po obou stranách je opatřeno antireflexní vrstvou.

Nepřehlédněte  Mido Multifort nově se strojkem s křemíkovým vláskem

Chronometr s křemíkovým vláskem

Hlavní poklad hodinek se skrývá uvnitř. Je jím kalibr 80, vycházející ze strojku ETA C07.821. Setrvačka pracuje v tempu 3 hz (21 600 kyvů/h) a pero Elinflex zajišťuje rezervu chodu celých 80 hodin. Devízou mechanismu je také křemíkový vlásek a certifikát Chronometer. Obě vlastnosti jsou vyzdviženy nápisy na číselníku.

Mido Ocean Star Diver 600 budou k dispozici během několika týdnů za v přepočtu 1 490 eur, tedy přibližně 40 tisíc korun. To je za potápěčský chronometr s vekou rezervou chodu a křemíkovým vláskem bezpochyby zajímavá nabídka.

Zdroj: Mido

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*