Casio G-Shock GMW-B5000TB

Casio G-Shock GMW-B5000TB

Casio

Legendární hranaté g-shocky GMW-B5000 přichází v titanu

Populární řada odolných hodinek Casio G-Shock loni oslavila 35 let své existence. K této příležitosti japonská firma legendární hranatý model 5000 převlékla z resinu do oceli. Tato full metal edice se obratem zařadila k nejpopulárnějším. Teď přichází jejich titanová edice, která nesmírně zdařile imituje plastový povrch původní předlohy.

Ještě před několika lety bylo kovové pouzdro nebo náramek na jakýchkoli hodinkách řady G-Shock naprosté tabu. Dnes je situace dosti odlišná a zájemci mohou sáhnout nejen po ocelových modelech (vrcholem jsou MT-G), ale i špičkových MR-G z titanu. To už ale jsme u částky okolo 60 tisíc korun, což je cenový revír velmi slušných mechanických hodinek.

GMW-B5000TB klamou tělem

G-Shock GMW-B5000 Full Metal jsou ale mnohem levnější, ocelové lze sehnat za cenu okolo 12 až 15 tisíc.  To z nich spolu s ikonickým designem dělá velmi atraktivní časomíru. Bude titanová verze GMW-B5000TB ještě úspěšnější? Ambice na to bezpochyby má.

Inženýrům u Casia se totiž podařilo titanový povrch opatřit matnou DLC vrstvou, jež se tváří skutečně jako gumový povrch originálu.

Nepřehlédněte  Casio Smart Pro Trek WSD-F30 aneb třetí generace chytrých hodinek

Titanové provedení znamená vůči ocelovému značně menší hmotnost. Jestliže ocelové váží okolo 170 gramů, v případě novinky by váha ukázala hodnotu 110 g.

Konečně safírové sklo!

Nižší hmotností ale výčet vylepšení vůči ocelovému modelu nekončí. Tleskáme hlavně nasazení safírového skla s antireflexem, což je vůči dosavadnímu minerálnímu skutečně vítaný upgrade. Právě křemičité sklo nižší tvrdosti (přehled používaných skel) bylo nepochybně pro mnohé důvodem, proč do „pětitisícovek“ nejít. Ten ale s příchodem titanové verze padá.

Casio G-Shock GMW-B5000TB

Čtvercové pouzdro má délku hrany 43,2 mm, tloušťka je 13 milimetrů a stejná zůstává i 200m stupeň voděodolnosti.

Změny nečekejte ani co se týče funkcí. Hodinky totiž opět řídí strojek Casio 3459, který krom času disponuje automatickým kalendářem, stopkami, odpočtem, budíkem a přehled má také o světových časech. Strojek se nabíjí světlem a čas automaticky synchronizuje s atomovými hodinami.

Jen ta cena. Jedny titanové nebo (skoro) troje ocelové?

Díky výše uvedeným aspektům jsou nová casia skutečně bezúdržbovou časomírou. Kdykoli je totiž vytasíte ze šuplíku, jejich displej ukáže přesný čas. Zůstává také možnost hodinky skrze Bluetooth spárovat s telefonem, k čemuž slouží aplikace G-Shock.

Nepřehlédněte  Casio boří mýty. Tyhle digitálky vyjdou skoro na 2 miliony

Prodej hodinek bude v Japonsku zahájen 8. listopadu a výrobce si jich cení na 150 tisíc yenů. To je v přepočtu bezmála 33 tisíc korun bez daně. Titan, líbivá DLC vrstva a safírové sklo tak cenu hodinek vůči ocelové verzi téměř ztrojnásobilo. To je méně příznivá zpráva.

Zdroj: Casio

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*