AP Royal Oak 15500  všechny novinky pohromadě

AP Royal Oak 15500 všechny novinky pohromadě

Audemars Piguet

Kultovní Audemars Piguet Royal Oak dostaly nový strojek

Audemars Piquet v rámci výstavy SIHH rozšiřuje nabídku své zásadní řady Royal Oak, tentokráte základního modelu, jehož současná iterace byla uvedena před sedmi lety.

Velikost novinky s označením 15500 zůstává stejné jako u dosavadního modelu s referencí 15400. Ocelové pouzdro klasického designu má tedy opět 41 milimetrů v průměru. Viditelné změny se ale odehrály na číselníku, jehož plochu zdobí známý vzor označovaný jako Grande Tapisserie.

Čas bude lépe čitelný, hodinové indexy i ručky jsou totiž masivnější, číselník teď díky tomu působí vyváženěji. A k indexům ještě jedna změna, jsou kratší a to výrazně.

Apertura datumového věnce zůstává na 3.hodině, je ale na kraji číselníku a vytěsnila tak hodinový index. Viditelně silnější je také prstenec s minutovou stupnicí a lupu designéři použili i na logo v horní polovině číselníku.

Srovnáním obou modelů na jednom obrázku je poznat, nakolik jsou uvedené změny markantní.

AP Royal Oak 15500 vs 15400

3hz strojek nahrazuje “rychlejší” s větší rezervou chodu

Nový je také použitý strojek 4302, který byl odhalen spolu se zcela novou kolekcí CODE 11.59. Tu vám představíme v některém z příštích článků.

Nepřehlédněte  Hodinky Audemars Piguet nosí Schwarzenegger i Bill Clinton

Oproti kalibru 3120 z modelu 15400, setrvačka strojku 4302 pracuje na frekvenci 4 Hz a má navzdory rychlejší oscilaci se rezerva chodu zvýšila z 60 na rovných 70 hodin. Strojek má v průměru 32 mm, a skládá se z 257 dílů, přičemž 32 z nich tvoří ložiskové rubíny.

Nový strojek je o něco tlustší, což se promítlo i do celkových rozměrů hodinek, jejichž tloušťka je 10,4 milimetrů (starší mají v pase 9,8 mm). Pouzdro je voděodolné stupně 50 m.

Celkem bylo představeno pět nových variací tohoto modelu. Tři z nich jsou celoocelové s modrým, černým nebo šedým číselníkem (19 200 USD). Následuje model se zlatým pouzdrem a koženým řemínkem (32 000 USD) a vrcholem je pak verze pro nejnáročnější, tedy celozlaté provedení, na které si zájemce bude muset připravit 50 500 amerických dolarů.

Zdroj: Hodinkee

Štítky: / /

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*