Extra štíhlé Audemars Piguet Royal Oak z keramiky mají tourbillon

Audemars Piguet

Extra štíhlé Audemars Piguet Royal Oak z keramiky mají tourbillon

Royal Oak je v hodinářském světě pojem, a jen málokteré sportovní hodinky jsou mezi znalci ceněny více. V Audemars Piguet jsou si toho velmi dobře vědomi a proto chrlí další a další varianty legendární časomíry. K nejnovějším patří tourbillon s pouzdrem z černé keramiky.

Hodinky jsou kompletně oděny do černého hávu, přesto nejsou z keramiky úplně celé. Překlápěcí přezka a dýnko je totiž titanové.

Průměr pouzdra je 41 milimetrů a tloušťku se podařilo udržet na 9 milimetrech a hodinky se tak pyšní přívlastkem Extra-Thin (tedy extra štíhlé). Přispěl k tomu i fakt, že použitý in-house strojek 2924 postrádá automatický nátah. Potřebné komponenty v čele s rotujícím závažím totiž přidávají milimetry v pase velmi rychle. Tloušťka nebo spíše štíhlost mechanismu je také působivá (4,46 mm), jeho průměr pak činí 31,5 mm.

Audemars Piguet Royal Oak Tourbillon Extra-Thin Black Ceramic

Jedná se tedy o kalibr s ručním nátahem, který je třeba natáhnout alespoň jednou za 70 hodin, to je totiž hraniční rezerva nátahu. Setrvačka kmitá v tempu 21 600 kyvů/h (3 hz).

Hlavním lákadlem je královská komplikace tourbillonu, jehož otočná klec je u šesté hodiny. A proč je tato komplikace tak vysoko ceněna? Částečně totiž eliminuje vliv zemské přitažlivosti na strojek a snižuje tak odchylku vůči přesnému času.

Nepřehlédněte  Audemars Piguet Royal Oak Openworked Extra-Thin. Legenda slaví čtyřicetiny

Setrvačka je v celé kráse viditelná díky částečně skeletovanému číselníku, na kterém zaujme vzorek Tapisserie Evolutive.

Mechanismus lze samozřejmě obdivovat i skrze safírové prosklení, kde je vidět také ukazatel rezervy chodu. Po obvodu dýnka je pak uvedena informace o pouhých 100 vyrobených kusech. To spolu s použitými materiály a komplikaci tourbillonu dává tušit, že tohle nebudou levné hodinky. Cena je totiž stanovena na astronomických 156 000 franků, což je při současném kurzu přibližně 3,6 milionu korun.

Zdroj: Audemars Piguet

Štítky: /

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*