Motiv postavičky Titeufa na hodinkách JLC Reverso Zep

Motiv postavičky Titeufa na hodinkách JLC Reverso Zep

Jaeger-LeCoultre / Novinky

Jaeger-LeCoultre Reverso Zep: kultovní model slaví osmdesátiny

Jaeger-LeCoultre letos slaví jedno poměrně důležité jubileum. Nejde sice o kulaté výročí založení firmy, nýbrž o kulatiny ikonického modelu. Ano, kultovní hodinky JLC Reverso letos slaví osmdesátiny a k této příležitosti vzniká jejich speciální edice s označením Reverso Zep.

Aby byly hodinky opravdu unikátní, což si koneckonců takové výročí plnou měrou zasluhuje, přizvali si pánové a dámy z Jaeger-LeCoultre ke spoluprácí známého švýcarského kreslíře Philippa Chappuise, který je v uměleckých kruzích znám pod přezdívkou Zep.

Tvorba rozličných zdobení a motivů na číselníku stejně jako rytin na zakázku je po dlouhou dobu velkou devizou manufaktury Jaeger-LeCoultre a touto náročnou profesí se ve švýcarských dílnách značky v současnosti zabývá trojice expertů. Případný zájemce tak má jedinečnou příležitost, nechat si hodinky ozdobit přesně podle svého přání a získat tak opravdový unikát.

Motiv postavičky Titeufa na hodinkách JLC Reverso Zep

Na tomto unikátním kousku hodinek JLC Reverso Zep bude podpis umělce, kterého k dílu inspirovala dubnová návštěva švýcarských dílen, snadno identifikovatelný zřejmě jen milovníkům komiksů. Na číselníku je totiž vyobrazen Titeuf, komiksová postavička, která si našla cestu i do televize. O nesporném úspěchu komiksu svědčí fakt, že jde o nejprodávanější dětský titul svého druhu ve Francii.

Nepřehlédněte  Zenith El Primero Chronomaster 1969. Pestrý číselník a otevřené srdce

Jaeger-LeCoultre Reverso Zep

Na barevném číselníku obíhá jen dvojice ruček, sekundová rafička chybí a ciferník tak bude působit téměř statickým dojmem. Kloubové pouzdro, které umožňuje rotaci v jedné ose je vyhotoveno z 18karátového růžového zlata a na zadní části je rytina loga Jaeger-LeCoultre spolu s komiksovým hrdinou a velkým "Z" coby podpisem renomovaného umělce.  S obdélníkovým zlatým pouzdrem výborně ladí hnědý kožený řemen se zlatou překlápěcí sponou.

Jaeger-LeCoultre Reverso Zep

Slavnostní představení hodinek Reverso Zep proběhne během finále poháru Polo Masters v ženevském klubu Veytey Polo, jehož je manufaktura klíčovým sponzorem. S tímto sportem je ostatně model Reverso neodmyslitelně spojen, byli to totiž právě britští důstojníci a vášniví hráči póla zároveň, kteří začátkem třicátých let minulého století poptávali odolné hodinky se zajímavým designem. Odpovědí jim byly právě Jaeger-LeCoultre Reverso.

Jaeger-LeCoultre Reverso Zep budou vyrobeny v počtu jednoho kusu, který bude vydražen v aukčním domě Artcurial v Paříži dne 29.listopadu tohoto roku. Výtěžek poputuje na výzkum onemocnění zvaného svalová dystrofie. Stejný důvod má i aukce Only watch, v rámci které se bude již 22.září dražit 40 unikátních hodinek věhlasných značek hodinářského světa.

Nepřehlédněte  V aukční síni Antiquorum byly vydraženy hodinky Vacheron Constantin Marlona Branda

Zdroj: Jaeger-LeCoultre

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*