Jaeger-LeCoultre Reverso for Emergency

Jaeger-LeCoultre Reverso for Emergency

Jaeger-LeCoultre / Novinky

Jaeger-LeCoultre Reverso for Emergency k vidění v Benátkách

Šedesátý osmý ročník MFF v Benátkách je již v plném proudu a několik hvězd stříbrného plátna, bez kterých se žádná podobná událost neobejde, se po červeném koberci projde ozdobeno hodinkami Jaeger-Le Coultre Reverso ve speciální edici.

Mezinárodní filmový festival v Benátkách letos začal 31. srpna a jeho pomyslné brány se uzavřou desátého září. Jméno Jaeger-LeCoultre není s festivalem spojeno poprvé, akci totiž finančně podporuje již od roku 2005 a letos se vedení rozhodlo v Benátkách prezentovat speciální edici svého kultovního modelu Reverso, který letos oslavil 80. výročí své existence. Celý název hodinek tedy zní JLC Reverso for Emergency a jejich dýnko, které se ale může v mžiku objevit na straně číselníku, zdobí červené srdce doplněné o písmeno "E".

Jaeger-LeCoultre Reverso for Emergency

Hodinářská značka totiž bude financovat deset náročných operací srdce v Salam Centre, kardiochirurgické klinice v Súdánu pro děti i dospělé pacienty, kteří trpí vážnými chorobami srdce a nemají dostatek prostředků si finančně nákladné operace hradit. Na projektu se tak účastní trojice zemí, Jaeger-LeCoultre je přední švýcarskou manufakturou, Salam Center leží v Súdánu a Emergency je italskou charitativní organizací.

Nepřehlédněte  Fortis Marinemaster Vintage Chrono LE. Oslavy stoletého výročí značky začínají

Speciální edice hodinek Reverso for Emergency nebude určena komerčnímu prodeji, přesto vznikne jak v pánské tak i dámské verzi. Povědomí o této edici i pozadí celého projektu pak budou na festivalu prezentovat tváře známé stříbrného plátna.

Jaeger-LeCoultre Reverso for Emergency

První hodinky Reverso vznikly již v roce 1931 na žádost britských důstojníku působících v Indii, kteří poptávali hodinky, které by odolaly možný tvrdým nárazům, ke kterým dochází při hrání týmové hry pólo. Značka si design hodinek, v čele s do té doby nevídanou konstrukcí pouzdra, kterým bylo možné otočit a snadno tak ochránit přeci jen více zranitelnou stranu s číselníkem, nechala u příslušného úřadu patentovat.

Zdroj: Jaeger-LeCoultre, A Blog To Read (fotografie)

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*