George Clooney ve filmu The Descendants

George Clooney ve filmu The Descendants

Novinky / Omega

George Clooney: hodinky OMEGA na filmovém plátně i mimo něj

Do kin právě míří nové drama, kde si hlavní roli otce dvou dětí, jehož život od základů změní tragická nehoda, vystřihl americký herec George Clooney. Muž, který je dlouholetým ambasadorem značky OMEGA si časomíru této značky vypůjčil i do filmu.

George Clooney je velvyslancem se vším všudy a tak ve filmech snad ani jiné hodinky než OMEGA nenosí. V dramatu Američan coby nájemný zabiják používal chronograf Speedmaster, ve filmu Up in the Air (Lítám v tom) pak spoléhal na elegantnější DeVille s in-house strojkem 8500 s rezervou chodu rovných 60 hodin a samozřejmě s krokovým ústrojím Co-Axial, jehož tvůrcem je loni zesnulý George Daniels.

George Clooney ve filmu The Descendants

Na podobnou, i když ne úplně stejnou kartu vsadil i ve svém zatím posledním filmu The Descendants (u nás pod názvem Děti moje), kde nosí OMEGA DeVille Prestige Small Seconds OMEGA DeVille Prestige Small Seconds s 18kt zlatým pouzdrem a koženým řemenem. Za svůj výkon byl nominován na Oscara a kromě toho film získal další čtyři nominace.

Pouzdro velikosti 39 milimetrů vodotěsné do 30 metrů ukrývá mechanický strojek Omega 2202, jehož základem je ETA 2895, navíc ovšem s krokovým mechanismem Co-Axial pro eliminaci tření hlavních dílů stroje. Kalibr má automatický nátah a rotor zdobený ženevskými pruhy, rezerva chodu je při plném natažení 48 hodin.

Nepřehlédněte  Chopard Grand Prix de Monaco Historique

Na číselníku je dvojice středových ruček, mimostředná vteřinka pak obíhá nad šestkou. Hodinové pozice jsou značeny římskými číslicemi, které jsou stejně jako ručky ze zlata. Strojek prošel testy přesnosti v laboratořích COSC a proto se pyšní certifikátem Chronometer. Doporučená cena těchto hodinek s referenčním číslem 4613.20.02 je necelých 180 tisíc korun. 

Zdroj: OMEGA watches

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*