IWC Pilot Top Gun Rattrapante

IWC Pilot Top Gun Rattrapante

IWC / Novinky

IWC Ingenieur Double Chrono aneb první inženýrky s rattrapante

Řada Ingenieur je téměř šedesát let svébytnou a širokou kolekcí v portfoliu IWC a případný zájemce tak má z čeho vybírat. Aktuálně je na výběr trojí velikost pouzdra, ve kterém mohou být různé strojky rozličných charakteristik a schopností. Již tak bohatou nabídku nově doplnil model s dvojitým chronografem.

Ačkoli se v pouzdrech kolekce Ingenieur vystřídaly mnohé strojky z dílen IWC, kalibr s komplikací Rattrapante je použit vůbec poprvé, některé jiné modelové řady tento nabízejí již delší dobu (Top Gun, DaVinci). Pouzdro průměru 45 milimetrů, což je velikost rozhodně nadprůměrná, opatruje kalibr 79230, který je silně modifikovanou variantou hojně používaného strojku ETA 7750.

IWC často své kalibry v pouzdře instaluje do vložky z měkké oceli, která poskytuje ochranu i proti silným magnetickým polím, nové Ingenieury ji ale nemají. Materiálem pouzdra je lehký, ale pevný titan, který má oproti častěji používané oceli i další výhody: je antialergický, velmi odolný a příjemný k nošení (nestudí jako ocel).

IWC Pilot Top Gun Rattrapante

Na pouzdře se tentokráte nestřídají leštěné a broušené plochy, což však hodinkám na atraktivitě nijak neubírá. Navíc pěkně kontrastují s vulkanizovaným povrchem tlačítek chronografu, korunky i bočními výstupky, které tuto důležitou součást mechanismu chrání.  Totéž platí pro ovladač druhé ručky, která je mezi devítkou a desítkou.

Nepřehlédněte  Ohrozí odchod Swatch Group veletrh Baselworld?

IWC Ingenieur Double Chronograph

Číselník je vyveden v tmavé barvě, jeho střed je pak mírně světlejší. Kromě dvojice zapuštěných sčítačů chronografu a mimostředné sekundové ručky zaujme ukazatel data a dne v týdnu (pozice "3"). Pro větší přehlednost je druhá sekundová rafička stopek s modrým zakončením, modře je vyvedeno i značení  5-minutových intervalů po okruží ciferníku.
Skeletové ručky a stejně zhotovené hodinové indexy bez SuperLuminovy napovídají, že v disciplíně zvané čtení času za tmy na tom nové "inženýrky" nebudou nejlíp.

IWC Ingenieur Double Chronograph

Nad číselníkem je položeno safírové sklo s oboustranným antireflexem, pevnou lunetu zdobí pětice šroubů s odolnou DLC úpravou. Navzdory titanovému pouzdru a polyuretanovému řemenu se hmotnost hodinek vyhoupla ke 130 gramům. To může být pro jedince zvyklé na čtvrtkilogramové OMEGA Planet Ocean s chronografem z počátku mírný šok. Podobná je hmotnost Ingenieur Mission Earth (245 gramů), ovšem i zde na ocelovém tahu.

IWC Ingenieur byly od začátku koncipovány jako hodinky do nepohody

IWC  Ingenieur Double Chronograph Titanium (tech. parametry):

Strojek: mechanický kalibr 79230 s automatickým nátahem (základem ETA Valjoux 7750); 29 rubínů; rezerva chodu 44 hodin; frekvence 28 800 kyvů/h (4 Hz); komplikace rattrapante
Ukazatelé: hodiny, minuty, sekundy, datum, den v týdnu, double chronograf
Rozměry a materiál pouzdra: průměr 46 mm, tloušťka 16 mm, broušený titan, tlačítka chronografu a korunka z vulkanizované pryže
Číselník: tmavý, rhodiové ručky, zapuštěné sčítače chronografu (pozice "12" a "6"), datum a den v týdnu (pozice "3"), mimostředná sekundová ručka obíhá kolem subciferníku na pozici "9"
Sklíčko: safírové konvexní s oboustranným antireflexem
Luneta: pevná z titanu, pět šroubů s DLC úpravou
Vodotěsnost: 120 m
Tah: polyuretanový
Cena: 12 700 USD
Nepřehlédněte  Tohle jsou nejdražší hodinky Omega v historii. Nosil je Král rock'n'rollu

Zdroj: IWC, World Tempus

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*