IWC Big Pilot DFB

IWC Big Pilot DFB

IWC / Novinky

IWC Big Pilot DFB. Oficiální časomíra německého fotbalového týmu

Hodináři ze švýcarského Schaffhausenu připravili pro příznivce fotbalu speciální edici oblíbeného modelu Big Pilot nesoucí jméno německé fotbalové unie Deutscher Fußball-Bund. Vyrobeno bude pouze 250 kusů a cena každého z nich možná až 18 tisíc dolarů.

Velmi oblíbené pilotní hodinky od IWC jsou charakteristické mohutným pouzdrem průměru 46 milimetrů, který je u této fotbalové verze vyroben z nerezové oceli. Zůstává i stupeň vodotěsnosti a sice 60 metrů. Na rozdíl od klasických Big Pilot je v něm ale uchycen jiný strojek, a to IWC 51011, který rovněž disponuje pérovníkem, poskytujícím těmto automatům sedmidenní rezervu chodu, nechybí ani systém nátahu Pellaton. Strojek je vybaven 42 rubíny, setrvačka vykoná každou hodinu 21 600 kyvů.

IWC Big Pilot DFB

Na číselníku je ukazatel rezervy chodu opět na pozici "3", na protější straně je pak mimostředná sekundová ručka. Obě rafičky obíhající nad těmito subciferníky jsou zvýrazněny červenou luminiscenční barvou. Hlavní ručky a indexy na hodinových pozicích jsou rovněž vybaveny SuperLuminovou a tak čas snadno odečtete i v noci, pokud vás z hlubokého spánku vytrhne divoký sen.

Nepřehlédněte  Breitling Chronomat B01 Limited Edition

Víčko hodinek je plné ocelové, průhled na jistě pěkně zdobený strojek se tak nenabízí, nechybí ale rytina Deutscher Fußball-Bund. Majitelé těchto hodinek z číslované edice (číslováno na levém boku pouzdru) je na své zápěstí uchytí pomocí textilního řemenu podšitého proužkem kůže, který je zakončen překlápěcí ocelovou sponou.

IWC Big Pilot DFB

Novinka je oficiální časomírou německého fotbalového týmu v rámci letošního evropského šampionátu EURO 2012. Značka IWC má k fotbalu obecně blízko, a její ambasador Zinedine Zidane má již dvě speciální edice.

Zdroj: IWC

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*