Hublot v podhůří Alp otevřela novou manufakturu

Hublot / Novinky

Hublot v podhůří Alp otevřela novou manufakturu

Pátého listopadu proběhla ve Švýcarsku inaugurace a oficiální otevření nové manufaktury. Šéf společnosti Jean-Claude Biver k této události přizval předsedu představenstva skupiny LVMH Bernarda Arnaulta a Philippa Pascala, jež ve společnosti zastává funkci ředitele.

Slavnostní otevření manufaktury se odehrálo dva roky poté, co byl položen základní kámen budovy. Ta je situována jak jinak než v podhůří Alp, jejíž krásy dokresluje výhled na Ženevské jezero. Čtyřpodlažní manufaktura se rozkládá na ploše úctyhodných 6250 m2 a zaměstnává tři stovky lidí. První dvě podlaží jsou vyhrazena samotné výrobní části, servisnímu středisku, technickému oddělení a oddělení nákupu.

Vyšší patra pak patří managementu a oddělení marketingu, a nechybí ani velká showroom určená k důležitým zasedáním či prezentacím. Místo přitom zbylo i na malé televizní studio. Chybět nebude ani školící centrum, určené ke zdokonalování umu tamních hodinářů.

V nové manufaktuře se bude vyrábět i nový strojek UNICO s funkcí chronografu, jehož funkční prototyp by měl být hotov ještě do konce tohoto roku. Vůbec prvním modelem hodinek Hublot, jež bude poháněn strojkem UNICO bude King Power.

Nepřehlédněte  Nový butik A.Lange & Söhne v Hongkongu

V souvislosti s výrobou nového strojku bude v lednu jmenován tým hodinářů s cílem v příštím roce zkompletovat 2 000 strojků, rovnou desetinásobek z pohledu střednědobého horizontu. Specialitkou nového strojku s komplikací flyback  je umístění dílu column wheel, tedy spojky, na straně ciferníku. Několik částí strojku (např. escape wheel, tedy unašeč) je vyrobeno z křemíku, který je odolný vůči opotřebení a zajišťuje tak strojku dlouhou životnost.


Specifikace strojku Unico:

Průměr: Ø 30.40 [mm]

Výška: 8.05 [mm]

Zobrazuje: hodiny, minuty, sekundy, stopkový čítač sekund a minut, datum

Počet kamenů: 36

Rezerva chodu: 70 – 72 hodin

Možnosti nastavení: klasické (šroubovací třípolohová korunka), rychlá změna data, nastavení času

Počet vyrobených kusů: 330 (model King Power)

Zdroj: Hublot

 

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*