Hublot Classic Fusion Extra-Thin Skeleton

Hublot Classic Fusion Extra-Thin Skeleton

Hublot / Novinky

Hublot Classic Fusion Extra-Thin Skeleton. Tenké hodinky s otevřeným srdcem

Se skeletonizovanými hodinkami se v poslední době roztrhl pytel a Hublot v Basileji další kousek přidá. Novinka má jméno Classis Fusion Extra-Thin Skeleton, která kromě obnaženého strojku poukazuje také na enormní štíhlost hodinek.

V této "disciplíně", totiž extra štíhlými hodinkami s až neuvěřitelně tenkými strojky, sice jednoznačně dominuje Piaget, ovšem u novinky použitý strojek Hublot  HUB1300 se svými poctivými 2,90 milimetry tloušťky rozhodně také stojí za pozornost. Snaha hodinářů minimalizovat celkovou tloušťku mechanismu s sebou obvykle nese také vynechání automatického nátahu, který až na některé výjimky tloušťku strojku výrazně zvyšuje.

Nejinak tomu je v případě kalibru HUB1300, který se ovšem chlubí poměrně vysokou rezervou chodu 90 hodin. Trojice ruček – centrální minutová a hodinová spolu s mimostřednou vteřinkou uchycenou na spojnici středu a pozice "7" – tak dokáže strojek udržet při životě bezmála 4 dny.

Hublot Classic Fusion Extra-Thin Skeleton

Navzdory skeletonizaci, která povětšinou celkové přehlednosti číselníku uštědří řádnou ránu je v tomto případě celek docela přehledný. Lví podíl na tom samozřejmě má PVD úprava můstků, který je tak ve výrazném kontrastu s leštěnými rhodiovanými ručkami a indexy (v případě verze s titanovým pláštěm). Pokud se vám srdce rozbušilo pro verzi z 18-karátového zlata, budou tyto prvky také zlacené.

Nepřehlédněte  De Bethune Dream Watch 4. Neobyčejný kryt na iPhone 4S

Hublot Classic Fusion Extra-Thin Skeleton

Překvapivá je celková velikost pouzdra, která činí 45 milimetrů, doposud uvedené kousky kolekce Classic Fusion přitom měly v průměru mezi 38 a 43 milimetry. Tvar je ovšem stejný, nechybí tak pevná luneta s broušenou čelní plochou, kterou zdobí šestice šroubů s "H" hlavou. Plášť odolá tlaku 50 metrů vodního sloupce, kožený řemen s gumovou vložkou je spojen překládací sponou (PVD ocel nebo 18-karátové zlato), zastoupena je i typická broušená koncovka z titanu nebo zlata.

Není překvapením, že jde o limitovanou edici, celkem se tak bude hledat 1 500 majitelů těchto hodinek, jen pětistovka z nich přitom dosáhne na dražší verzi ze zlata.

Zdroj: Hublot

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*