Gerard Butler ve filmu 300: bitva u Thermopyl (2006)

Gerard Butler ve filmu 300: bitva u Thermopyl (2006)

Novinky / Roger Dubuis

Gerard Butler si oblíbil Roger Dubuis s dvojitým tourbillonem

Skot Gerard Butler je bezpochyby jedním z nejvýraznějších herců své generace a na svém kontě má hned několik filmových hitů a další filmové lahůdky, kde si střihne jednu z hlavních rolí jsou v přípravě. Gerard hraje nově důležitou úlohu také u švýcarské značky Roger Dubuis, která jej přijala do svého týmu.

Ačkoli se Gerard objevil v řadě filmů rozličných žánrů a charakterních rolích, v historickém snímku 300: Bitva u Thermophyl, který vynikal svou syrovostí, byl vskutku nezapomenutelný a jeho hlášku "dnes večeříme v pekle", si diváci pamatují dodnes.

Gerard ve filmu ztvárnil postavu spartského krále Leonidase a film popisuje bitvu proti Peršanům, která se odehrála v roce 480 před Kristem, do které vedl vojsko svých nejlepších 300 bojovníků. Ačkoli v bitvě Leonidas zemřel, stal se inspirací ostatním národům, které se spojili a velká aliance nakonec perského krále Xerxa porazila.

Gerard Butler ve filmu 300: bitva u Thermopyl (2006)

Přes nesporný talent není Gerard herec původním povoláním, vystudoval totiž práva a svou hereckou dráhu započal v divadle, kde si jeho schopnosti ztvárni rozličné charaktery všimli i lidé od filmu.

Nepřehlédněte  Pravé nebo falešné: vy máte na výběr!

Svou náklonnost k luxusním hodinkám ale nikdy neskrýval, mezníkem však bylo, když v jednom butiku zahlédl hodinky Roger Dubuis. K navázání oficiální spolupráce od tohoto okamžiku zbýval již jen krůček. Hodinky ženevského hodináře totiž Gerardovi doslova učarovaly.

Georges Kern a Gerard Butler při návštěvě hodinářských dílen Roger Dubuis

"Jsem doslova unesen", neskrýval své nadšení během své první návštěvy hodinářských dílen Roger Dubuis, během které nahlédl pod pokličku vysoké hodinařiny.

Prvním plodem kooperace je reklamní kampaň s názvem Excalibur, ve které se Butler představí v podobné roli jako v bitvě u Thermopyl, totiž jako udatný bojovník.

Gerard Butler ukazuje úchvatné Roger Dubuis Skeleton Double Flying Tourbillon

Rozdíl tu přeci jen je, vedle kovové zbroje a nezbytného meče herci asistuje i luxusní časomíra, která tak dokonale kontrastuje s jinak středověkým nádechem kampaně.
Roger Dubuis Skeleton Double Flying Tourbillon přitom rozhodně nejsou ledajaké hodinky.

Pouzdro průměru 45 milimetrů je vyrobeno z bílého zlata a ukrývá opravdovou lahůdku heute horlogerie, a sice skeletonový mechanický strojek s automatickým nátahem a dvojicí otočně uložených tourbillonů, které eliminují vliv gravitace na mechanismus strojku. Kromě nich číselníku dominují dvě masivní ručky z bílého zlata. Plynulý pohyb sekundové rafičky ani věnec datumovky ale nehledejte.

Nepřehlédněte  OMEGA Seamaster 300 m Chronometer 2011. Ve znamení změn

Číselník ale tyto nectnosti plnou měrou kompenzuje náhledem na mnohé komponenty složitého hodinkového stroje, jehož tloušťka se navzdory královské komplikaci podařila udržet velmi nízko, což se odrazilo i na výšce pouzdra samotného, která je pouhých 7,6 milimetrů.

Roger Dubuis Skeleton Double Flying Tourbillon

Strojek byl od návrhu až po konečnou realizaci zhotoven v dílnách Roger Dubuis, a tedy bez příspěvku tradičních dodavatelů ebauche strojků jako je ETA, a pyšní se tak nálepkou in-house. Jeho setrvačka vykoná každou hodinu 21 600 kyvů, což odpovídá frekvenci 3 Hz, rezerva chodu je při plném natažení 48 hodin.

Ciferník kryje vypuklé safírové sklo, které obepíná pevná luneta zdobená čtyřiadvaceti zářezy, které evokují stopy po úderu skálopevným ostřím obouručního meče. Mohutnou šroubovací korunku průměru odhadem okolo osmi milimetrů chrání rozšiřující se linie pouzdra.

Roger Dubuis Skeleton Double Flying Tourbillon byly zhotoveny v počtu 88 kusů, což ještě zvyšuje jejich již tak vysokou cenu. Společným prvkem celé kolekce je dodávaný kvalitní kožený řemen z aligátora, který zakončuje skládací spona z 18kt zlata.

Nepřehlédněte  Zenith El Primero Chronomaster 1969. Pestrý číselník a otevřené srdce

Zdroj: Roger Dubuis

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*