Richard Mille RM 038 Bubba Watson

Richard Mille RM 038 Bubba Watson

Novinky / Richard Mille

Golfista Bubba Watson vyhrál Masters. Na zápěstí měl hodinky Richard Mille

Bubba Watson zažil jeden z nejpříjemnějších víkendů svého života a zároveň velký milník ve své golfové kariéře. V neděli se mu totiž podařilo triumfovat na turnaji Masters na Augusta National. Pro rodáka z Floridy jde o první velký titul. Společnost mu během turnaje dělaly hodinky Richard Mille.

Není žádným tajemstvím, že luxusní hodinky si s velkým přetížením, které vzniká na golfovém hřišti při odpalech nijak zvlášť nerozumí. Tedy alespoň ty mechanické. Našli bychom ale výjimky, kupříkladu značka Jaermann & Stübbi se na výrobu mechanických golfových hodinek přímo specializuje.

Strojky, jež odolají vysokému přetížení ale evidentně umí i Richard Mille, jelikož Bubba Watson měl právě takové hodinky na levém zápěstí při svém nedělním vítězství.
Watson vsadil na model RM 038 s tourbillonem, který charakterizuje nízká hmotnost a extrémní odolnost vůči nárazům. Základní deska, mosty i kohoutek nepokoje je vyroben z titanu 5. třídy. Bílé pouzdro je pak tvořeno lehkou magnesiovou slitinou s označením WE 54, kterou z 89 % tvoří právě hořčík, 6 % připadá na yttrium, zbylých 5 % tvoří vzácné zeminy.

Nepřehlédněte  Získat označení Swiss made bude téměř jistě obtížnější

Richard Mille RM 038 Bubba Watson

Díky speciální povrchové úpravě s názvem Miarox je celek velmi trvanlivý a odolný vůči oděru. Hustota slitiny pouhých 1,74 g/cm3 dělá z materiálu jeden z nejlehčích použitých na podobné konstrukce.

Richard Mille produkuje ryze mechanické hodinky a  vždy v limitovaných edicích, nedávno se ale management společnosti rozhodl pro změnu obchodního modelu. Typ RM 038 byl poprvé k vidění na uzavřené výstavě SIHH 2011 a doporučená cena byla 525 000 dolarů. V prodeji bylo pouze 38 kusů.

Technické parametry:

  • Strojek:  mechanický in-house s ručním nátahem; rezerva chodu 48 hodin; rozměry 30,60 × 29,37 mm; tloušťka 7,55 mm; průměr tourbillonu 10,90 mm; průměr věnce setrvačky (Glucydur) 9,12 mm; 19 kamenů; frekvence 21 600 kyvů/h (3 Hz); systém absorpce otřesů KIF ELASTOR
  • Funkce: hodiny, minuty, tourbillon
  • Rozměry a materiál pouzdra: 48 × 39,70 mm × 12 mm, magnesiová slitina WE 54
  • Sklíčko: safírové (tvrdost 1 800 Vickers), oboustranná antireflexní úprava, tloušťka 1,20 mm
  • Luneta: pevná
  • Voděodolnost: 50 m

Zdroj: Richard Mille

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*