Richard Mille mění taktiku. Více modelů v omezenějších

Richard Mille mění taktiku. Více modelů v omezenějších

Richard Mille

Richard Mille mění taktiku. Bude více modelů v omezenějších sériích

Rok 2012 bude pro Richard Mille obdobím změn, manufaktura totiž hlásí zavedení nové strategie. Vedení se totiž rozhodlo, že rozšíří nabídku svých hodinek, sníží ale objem jejich výroby. Jinými slovy se tak můžeme těšit na rozmanitější kousky, které ale budou k mání v ještě omezenějším počtu.

První časomírou, která udává nové směřování značky je na SIHH prezentovaný model RM 056 s  cenovkou 1,65 milionu dolarů. Hodinek bylo vyrobeno pouhých pět kusů a není divu, že již všechny mají svého majitele. Hodinky se chlubí typickým skeletonizovaným in-house strojkem Richard Mille, který je ale vůbec poprvé uchycen v safírovém pouzdře.

Korundový plášť se opravdu nevídá a jelikož tento materiál na Möhsově stupnici tvrdosti dosahuje na devítku (tvrdší je už pouze diamant s číslem 10), oděrky na pouzdře by se jen tak objevit neměly. Vysoká tvrdost ale zároveň znamená velkou křehkost a tak by pád na tvrdou zem nemuselo pouzdro bez poškození ustát. Pouzdro tvoří tři části,  horní luneta, středový rámeček a víčko, které jsou vzájemně propojeny hned dvaceti šrouby.

Richard Mille RM 056

Od prvního návrhu pouzdra po konečnou realizaci uplynulo několik let, technicky nebylo jednoduché safír opracovat do takto složitých tvarů. Výroba každého kusu hodinek trvala více než 1 000 hodin, tedy zhruba měsíc a půl čistého času.

Strojek RMCC1 sestává z více než 400 dílů a pro minimalizaci celkové hmotnosti je základní deska z titanu 5.třídy skeletonizován. Strojek je nutno natahovat ručně a kromě přesného času disponuje hned několika komplikacemi.

Richard Mille RM 056

Kromě ukazatele rezervy chodu v levém horním rohu číselníku je to chronograf (60 sekund) a tourbillon pro eliminaci vlivu gravitaci na chod mechanismu a tím tedy i jeho přesnost. Po obvodu polštářkovitého číselníku je pak tachymetr k přibližnému měření rychlosti.
Pro co nejlepší viditelnost strojku je safírové pouzdro vybaveno antireflexní vrstvou, voděodolnost 50 metrů zaručuje dva těsnicí kroužky.

Nepřehlédněte  Golfista Bubba Watson vyhrál Masters. Na zápěstí měl hodinky Richard Mille

Richard Mille RM 053 Tourbillon Pablo Mac Donough

K vidění na SIHH byl i další tourbillon z produkce Richard Mille, tentokráte s modelovým označením RM 053 Pablo Mac Donough.Pablo je mladý profesionální hráč póla, tenista Rafael Nadal tak není jediným špičkovým sportovcem, který nosí hodinky této neobyčejné značky. Pablo se pólu věnuje od svých 6 let, kdy trénoval na ranči v Buenos Aires, kde měla jeho rodina ustájeny své koně.

Profesionální dráhu započal hned po skončení střední školy, dnes je ve svých 23 letech součástí týmu La Irenita. V roce 2010 byl Mac Donough získal cenné ocenění, když poprvé stanul na prvním místě žebříčku World Polo Tour. První příčka mu patří i dnes. Hodinky Richard Mille začaly hrát důležitou úlohu v jeho životě v květnu minulého roku, kdy byla podepsána dohoda o spolupráci.

Richard Mille RM 053

Hodinky nesoucí jeho jméno jsou také limitovanou edicí, vyrobeno bude pouze 15 kusů. Pouzdro pro značku tradičních tvarů je zhotoveno z karbidu titanu, číselník je ale zpracován hodně netradičně.

Tvoří jej totiž dva splývající ciferníky, v pravém obíhá hodinová a minutová ručka, v levém pak nad klecí tourbillonu plyne vteřinka. Sudé hodinové pozice jsou zvýrazněny indexem se SuperLiminovou.

Nepřehlédněte  Richard Mille RM 055 JC Tourbillon. Unikátní kousek do dražby od Jackieho Chana

Číselníky jsou stejně jako celý strojek nakloněny o 30°, jeho můstky i základní deska je i zde vyrobena z nejkvalitnějšího titanu.

Parametry strojku Richard Mille Caliber RM053:

•    rozměry: 32,55 × 30,80 mm, tloušťka 12,70 mm
•    průměr tourbillonu: 12,30 mm
•    ruční nátah, rezerva chodu 48 hodin
•    setrvačka: Glycudur, průměr 10,00 mm, 4 regulační šrouby

•    frekvence 3 Hz (21 600 kyvů/h)
•    průměr tourbillonu: 12,30 mm
•    ruční nátah, rezerva chodu 48 hodin
•    21 ložikových rubínů
•    moment setrvačnosti 11,50 mg.cm2
•    vlásek Elinvar od společnosti Nivarox
•    ochrana vůči otřesům KIF Elastor KE 160 B28

Richard Mille RM 053

Číselníky chrání 1 mm tlustý safírový krystal s oboustrannou antireflexní vrstvou, zadní průhled na strojek je rovněž z korundu, tentokráte ale tloušťky 1,20 milimetru ve středu a přes 2 mm po okrajích. K pouzdru je uchycen gumový řemen, cena hodinek nebyla zveřejněna, ovšem netradiční zpracování strojku i číselníku spolu s přísně limitovanou edicí nevěstí nic dobrého (levného).

Nová taktika má přinést vyšší prodeje

Doposud platí, že hodinky Richard Mille nejsou ani zdaleka masovou záležitostí, což ilustruje zhruba 2 500 prodaných hodinek v uplynulém roce. Manufaktura si tím zachovává jistý punc výjimečnosti, který ale hodlá držet navzdory citelnému rozšíření svého portfolia.

Spektrum nabízených hodinek Richard Mille tedy bude od letošního roku značně širší, zároveň se ale sníží objem výroby každého typu. Ačkoli tak bude celková produkce hodinek vyšší, tím, že se rozprostře mezi značně větší počet modelů, budou i nadále hodinky Richard Mille vyhledávanou raritou především mezi sběrateli.

Nepřehlédněte  Vítěz pokerového turnaje The Big One for One Drop získá unikátní náramek Richard Mille

Ačkoli to prý z ekonomického hlediska na první pohled nedává smysl, je právě tohle cesta, po které se značka rozhodla pro následující období vydat. Jako příklad pak uvádějí svůj bestseller, kterým je model RM 011, jehož se loni vyrobilo 600 kusů, v letošním roce jich z výroby vzejde jen 400.

Aktuálně se u Richard Mille pracuje na návrhu asi třicítky nových hodinek, již brzy by měly být první dvě novinky představeny. Z rozšíření portfolia si společnost slibuje zvýšení prodeje hodinek, loni prodaných 2 500 kusů firemní kase přineslo tržby 100 milionů franků. Pro letošní rok se očekává prodej minimálně 2 700 kusů hodinek.

"Naše prodeje jsou docela rovnoměrně rozděleny mezi Asii, Evropu a Ameriku. Jsme opatrní a plánované rozmanitější portfolio je toho dalším důkazem," říká šéf značky Richard Mille.

Hodinky Richard Mille jsou aktuálně ke koupi a k vidění asi u stovky prodejců, kromě toho je po světě rozeseto 14 značkových butiků manufaktury. V nedaleké budoucnosti se mají otevřít další takové prodejny, které mohou vyrůst v lukrativních oblastech Říma, Milána, New Yorku nebo Miami.  V úvahu připadá také Abu Dhabi.

"Neřídím se výsledky jednotlivých trhů. Nikoho neposlouchám a nikoho se neptám na jeho názor. Nedělal jsem to a dělat to nebudu. Za svými rozhodnutími si stojím. Možná mám v našem týmu pověst diktátora, ale to co děláme, děláme rádi, což je motorem pro naší další práci," doplňuje Mille.

 Zdroj: Richard Mille, Blog.Perpetuelle

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*