Přehled novinek od značky Victorinox

Přehled novinek od značky Victorinox

Victorinox

Exkluzivně: víme, co chystá Victorinox na příští rok

Podařilo se nám dostat k exkluzivnímu materiálu, který ukazuje, s jakými novinkami se bude Victorinox v první polovině příštího roku ucházet o přízeň zákazníků. Krom rozšíření známých modelový řad přivítáme i úplně nové a chybět nebude ani jedna limitovaná edice.

Victorinox patří ve svém segmentu spolu s dvojicí Tissot a Hamilton k nejoblíbenějším švýcarským značkám. A zaslouženě. Precizní dílenské zpracování, povedené často vojenské designy a prvotřídní strojky Ronda a ETA. Tak by se daly časomíry této původem ryze nožířské společnosti charakterizovat.

Pojďme se podívat, na jaké novinky se můžeme těšit v první polovině příštího roku.

FieldForce

Zcela novou kolekci představuje FieldForce. Quartzové hodinky armádního střihu budou k dispozici v šesti provedeních. Modrý, černý a bílý číselník totiž bude zkombinován s ocelovým tahem nebo koženým řemínkem. Tah je třířadý a zatímco krajní články jsou broušené, prostřední je vyveden téměř v zrcadlovém lesku.

Ocelové pouzdro má průměr 42 milimetrů, luneta je pevná a minutová stupnice je znázorněna na pravděpodobně hliníkové vložce. Vodotěsnost dostupné materiály neuvádí, ale téměř určitě bude stupně 100 m.

Krom času a data hodinky pomocí druhého věnce indikují také den v týdnu. Oba ukazatelé jsou na obvyklé pozici “3”. Tuto funkcionalitu zajišťuje strojek Ronda 517 průměru 25,60 mm a tloušťky rovných tří milimetrů. Technická specifikace výrobce udává nadstandardní životnost baterie 45 měsíců, tedy téměř čtyři roky.

Ručky i arabské číslice jsou vyplněny SuperLuminovou a zajišťují tak výbornou čitelnost času i za úplné tmy.

Nepřehlédněte  Victorinox ukázal mechanické I.N.O.X.

Verze s řemínkem bude stát 345 franků, ocelový náramek bude znamenat příplatek 50 franků.

FieldForce chronograph

Na své si přijdou i příznivci chronografu, který pohání Ronda 5030D. Tímto kalibrem Victorinox osazuje kupříkladu modelovou řadu Maverick. Jeho průměr je 28,6, tloušťka 4,4 milimetru a obsahuje celkem 13 rubínů. Na rozdíl od hojně používaného stroje ETA G10.211/212 s obdobnou funkcionalitou má Ronda navíc 12h sčítač, na druhou stranu chybí ukazatel desetiny sekundy. Ronda tak nezměří tolik přesné časové úseky.

Ocelové pouzdro má stejnou velikost jako základní model, liší se ale provedení lunety, jež má tachymetrickou stupnici. Barevné kombinace kopírují 3ručkový model, ceny jsou vyšší: 445 franků (řemínek), 495 franků (ocelový tah).

Alliance XS

Novinek se dočkají i dámy, oblíbená modelová řada Alliance se totiž rozšíří o verzi XS. Jak napovídá označení konfekční velikosti, půjde o skutečně malé hodinky průměru 28 milimetrů (dosavadní dámské Alliance Small mají 35 mm).

Miniaturizace je tedy značná, design ale zůstává neměnný. Použit je jiný strojek, a sice Ronda 773 (průměr 17,2 mm, tloušťka 2,5 mm), který uvádí do pohybu trojici centrálních ruček. Ukazatel data chybí.

Nepřehlédněte  Victorinox ukázal mechanické I.N.O.X.

Na výběr bude celkem pět provedení:

  • bílý číselník a černý kožený řemínek (345 franků)
  • bílý nebo černý číselník a kovový náramek (395 franků)
  • bílým nebo grafitový číselník se zlacenou lunetou a články tahu (445 franků)

I.N.O.X Carbon

Přidávat se bude také u asi nejoblíbenější modelové řady I.N.O.X. Touto netradiční linií Victorinox v roce 2014 oslavila výročí 130 let od založení a od té doby chrlí stále nové modely. Právě to je hlavním signálem nesmírné popularity těchto hodinkových terminátorů, které vydrží opravdu hodně.

Nového pojetí se dočká verze s karbonovým pouzdrem. Karbon je neobyčejný materiál s výbornými mechanickými vlastnostmi a proto se v posledních letech tu a tam používá i k výrobě hodinkových pouzder.

Nová trojice dostane nepatrně jiné provedení číselníku (černý, modrý nebo šedý) a barevně odpovídající náramek paracord z dílen společnosti Naimakka.

Všechny hodinové pozice budou nyní zobrazeny arabskými číslicemi (a nikoli indexy) a z vnitřní strany safírového skla zmizí leptaná 24h stupnice. Jinak zůstává vše při starém a to včetně použitého kalibru Ronda 715 a řemínku upleteného z extrémně pevné padákové šňůry.

Nepřehlédněte  Victorinox ukázal mechanické I.N.O.X.

Hodinky budou opět dodávány v pevném plastovém kufříku s chráničem pouzdra a rezervním gumovým řemínkem. Cena bude kopírovat dnes dostupnou karbonovou verzi (845 franků).

I.N.O.X. Professional Diver

A u rozsáhlé kolekce I.N.O.X. ještě chvíli zůstaneme. Během příštího roku přijdou i nové verze edice Professional Diver, která má na rozdíl od prvotní varianty hodinek trochu jiné pouzdro. Předně je větší (45 vs. 43 mm) a luneta má navíc gravírovanou stupnici a je také otočná. A přesně taková má u potápěčských hodinek být.

Nově budou k dispozici následující varianty:

  • černý číselník + červený řemínek Naimakka (695 franků)
  • modrý číselník  + modrý řemínek Naimakka (695 franků)
  • šedý číselník +  žlutý gumový řemínek (675 franků)

Samozřejmostí opět bude kufříkové balení se všemi výše uvedenými náležitostmi.

I.N.O.X. Carbon Firefighter LE

I.N.O.X. ještě jednou a dnes naposledy. Opravdovou lahůdkou bude limitovaná edice Carbon Firefighter. Objem výroby není znám, ovšem téměř jistě se opět bude pohybovat v nízkých jednotkách tisíc (odhaduji 1 500 až 2 500 ks).

Číselník zaujme svým podkladem, který dokonale ladí s povrchem karbonu. Sytě žlutý pletený řemínek Naimakka pak má evokovat plameny ohně. Proč ne, nakonec se jedná o hasičskou edici, a pro tyto jednotky je boj s nelítostným živlem prakticky denním chlebem. Cena této verze by mohla být okolo 23 až 25 tisíc korun.

Victorinox I.N.O.X. Carbon Firefighter LE

Maverick

Závěr dnešního nečekaného přehledu novinek patří svébytné kolekci Maverick, která u Victorinox má již mnoho let své jisté místo.

Přibudou dvě varianty s koženým řemínkem a platí to jak pro základní tříručkový model, tak i chronograf. Modré provedení dostane hnědý lepený řemen, černé pak stejně zbarvený řemínek. V obou případech jde o quartzové hodinky s 43mm ocelovým pouzdrem a se strojky Ronda (715 a 5030D). Luneta má skleněnou výplň a je otočná v jednom směru.

Vodotěsnost je 100m, takže při pečlivě zasunuté korunce nepředstavuje plavání nebo mírné potápění žádný problém. Řemeny vám však za takové počínání určitě nepoděkují. Základní verze přijde na 445 franků, chronograf pak na 595 CH, což odpovídá cenám dnešních modelů u ověřených prodejců.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*