DOXA 1200T (běžný model, professional, 1 200 ks)

DOXA 1200T (běžný model, professional, 1 200 ks)

Doxa / Novinky

DOXA 1200T NUMA LE. Sto kusů s modrým číselníkem

Legendární výrobce potápěčských hodinek, švýcarská Doxa, představila model s označením 1200T NUMA Blue Edition. Tradičně jde o limitovanou edici, nevzdal se ani typický retro vzhled masivního ocelového pouzdra a zůstává za každých okolností skvěle čitelný číselník.

Hodinky Doxa by neměly chybět ve sbírce žádnému milovníku potápěčských hodinek, o těch co se pravidelně vydávají pod hladinu moře pozorovat krásy podmořského světa, nemluvě.Značka Doxa je totiž s profesionálními potápěči svázána více než kterákoli jiná švýcarská hodinářská společnost.

DOXA 1200T (běžný model, professional, 1 200 ks)

Hodinky Doxa vždy vynikaly svými mohutnými pouzdry a tento trend se promítá i do aktuální kolekce. V případě novinky pouzdro z broušené oceli dorostlo do průměru 42,5 milimetrů. Průměr jednosměrně otočné lunety je však o něco menší, pouzdro se totiž pod ní ještě dosti rozšiřuje a chrání tak korunku (rozměr včetně činí 44,5 mm), která slouží k manuálnímu nátahu stroje a k nastavení času a data.

DOXA 1200T NUMA LE (blue, 100 ks)

Číselník má v průměru 27 milimetrů a je v modrém provedení, které je údajně pro odečet času hluboko pod vodou vůbec nejvhodnější barvou. Tedy, lepší je pouze tyrkysová, která se u stejného modelu zabydlela již před rokem. Na číselníku je logo organizace NUMA (National Underwater Marine Agency), jejímž zakladatelem je známý spisovatel dobrodružných románů  a potápěč Clive Cussler.

Nepřehlédněte  Ball Watch Trainmaster Celsius. Hodinky s mechanickým teploměrem

Spona s šikovnou extenzí nehcybí žádným hodinkám DOXARučky kopírují původní vzhled ze 70.let minulého století,  a stejně jako indexy jsou opatřeny vrstvou SuperLuminova,  která čitelnost číselníku dovádí k dokonalosti. Potápěčským hodinkám vysoké komplikace nesvědčí, proto zde žádnou ani nenajdete. Aktuální čas má na starosti trojice rafiček, na pozici "3" je pak obdélníková apertura odhalující bílý věnec datumovky s černým fontem. Použit je osvědčený strojek ETA 2824-2, jehož setrvačka kmitá frekvencí 4 Hz, rezerva chodu je obvyklých 42 hodin. Vítaný je integrovaný systém ochrany vůči otřesům Incabloc.

Pouzdro odolá tlaku vodního sloupce 1 200 m, což odpovídá 3937 stopám a nechybí proto heliový ventil (pozice "9") k vyrovnání tlaku. K hodinkám je dodáván ocelový tah stylu Beads of Rice, na kterém je vnitřních pět proudů tvořeno matnými ocelovými články ve tvaru rýžových zrnek. Samozřejmosti je ocelová překlápěcí spona s reliéfním logem Doxa a extenzí pro případ, že obvod zápěstí naroste vlivem oblečeného neoprenu.

Na rozdíl od běžné kolekce Doxa Sub 1200T, která je tradičně k dispozici ve trojím barevném provedení číselníku (žlutá, černá, tmavě modrá) v objemu 1 200 kusů, se této speciální edice vyrobí pouhá stovka. Balení hodinek představuje hliníková plechovka, která imituje potápěčkou láhev.

Nepřehlédněte  Tohle jsou nejdražší hodinky Omega v historii. Nosil je Král rock'n'rollu

DOXA 1200T NUMA LE (turquoise, 50 ks)

Doxa 12008 NUMA LE vznikly již před rokem se zmíněným tyrkysových číselníkem v počtu 50 kusů a již tehdy se předpokládalo, že brzy vznikne další barvená varianta v počtu 500 kusů, realita je tedy nakonec o mnoho skromnější, což ale hodinkám přidává na exkluzivitě.
Navzdory tomu se jejich cena nezvýšila a zůstává na 1 890 USD, hodinky budou na webových stránkách výrobce k dispozici v prosinci tohoto roku.

Zdroj: Oceanic Time

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*