De Bethune DB25 Special Edition pro Only watch 2011

De Bethune DB25 Special Edition pro Only watch 2011

De Bethune / Novinky

De Bethune Dream Watch 4. Neobyčejný kryt na iPhone 4S

Kryt na mobilní telefon může být všelijaký a jedná-li se o iPhone, pak si představivost skutečně meze neklade. Jako z říše snů přichází nový počin hodinářské značky De Bethune, kterým si dvanáct šťastlivců bude moci svůj nový iPhone ozdobit. A rozhodně je, nač se dívat.

Značka De Bethune je ve světě hodinařiny synonymem pro skutečně netradičně zpracované mechanické hodinky s ryze in-house strojky a jen obtížně zaměnitelnými designy. Z poslední doby připomeňme unikát, který hodináři manufaktury přichystali pro letošní ročník dobročinné aukce Only watch – časomíra s označením DB25 Special Edition byla nakonec vydražena za 80 tisíc eur.

De Bethune DB25 Special Edition pro Only watch 2011

Hodinky s netradičně pojatým číselníkem zářícím jako hvězdná obloha indikují čas pomocí neobvykle zpracované ručky kolem pozice "6", kde je modré okruží číselníku přerušeno a zespod tak vystupují dva prstence. Menší minutový s arabskými číslicemi indikuje minuty, na větším se pak za pomocí římských číslic odečítají hodiny. Tento mistrovský kus u De Bethune oživili a rovnou jej napasovali do netradičního krytu na iPhone 4S.

Pouzdro obepíná vystouplá masa kovu ve tvaru lodě, samozřejmostí je otvor na optiku fotoaparátu telefonu, bezvadný bude i přístup ke všem ovládacím prvkům.

Nepřehlédněte  Maurice Lacroix Ponto S Diving. Chronograf s chytře krytou lunetou

Zmíněné mírně obměněné prstence opět pohání ryze mechanický kalibr DB2105S se dvěma pérovníky, které stačí na rezervu chodu celých 6 dnů. Složitý mechanismus sestávající z celkem 253 dílů se chlubí platinovým krokovým kolem a promyšleným systémem ochrany proti otřesům.

De Bethune Dream Watch 4

Vysokou komplikací je trojdimenzionální indikace měsíční fáze. Strojek, jehož setrvačka vykoná každou hodinu obvyklých 28 800 kyvů, je nutno natahovat ručně. Otázkou jen zůstává, kde přesně bude korunka k nátahu a k nastavení času umístěna.

Jisté však je, že Apple iPhone 4S oděný do nového krytu budí dojem vesmírného plavidla a jeho pověstná štíhlost je pochopitelně ta tam. Zároveň nastává trochu schizofrenní situace, kdy má ochranný obal násobně větší hodnotu než telefon, který má chránit. Na druhou stranu, vzhledem k astronomické ceně, která je navíc umocněna přísně limitovanou výrobou pouhých 12 kusů bude výše uvedené dilema řešit jen hrstka šťastlivců.

Loňský kryt na iPhone z dílen De Bethune

Manufaktura De Bethune připravila netradiční hodinkový kryt pro iPhone již loni, tehdy ovšem šlo o decentnější počin, kdy z koženého torza vykukovaly elegantní hodinky kapesního designu.

Nepřehlédněte  Oris ProDiver Kittiwake LE 1000 m. Pocta uměle potopené armádní lodi

Nový luxusní kryt s názvem Dream Watch IV, který je poctou nedávno zesnulému Stevu Jobsovi, bude oficiálně uveden na hodinářské výstavě SIHH, na které bude mít De Bethune nepochybně zajímavou prezentaci.

Zdroj: De Bethune (tisková zpráva)

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*