De Bethune DB27 Titan Hawk

De Bethune DB27 Titan Hawk

De Bethune / Novinky

De Bethune DB27 Titan Hawk. Jestřáb míří do Basileje

Rok 2012 je pro mladou hodinářskou dílnu De Bethune významný, oslaví totiž 10 let od svého založení. Manufaktura proslulá produkcí luxusních hodinek závratných cenovek při této příležitosti v Basileji představí hodinky DB27 Titan Hawk.

Hodinky De Bethune jsou vším, jen ne snadno přehlédnutelnou nebo snad zaměnitelnou časomírou. Naopak, typické rysy jsou u každého modelu velmi snadno rozpoznatelné a čitelné. Je-li pro vás jméno De Bethune doposud neznámým termínem, pak se patří připomenout, že to byly právě hodinky této manufaktury, které loni dosáhly na Zlatou ručičku, ceněnou trofej z pravidelné Velké hodinářské ceny Ženevy. Zmiňovali jsme také vskutku netradiční kryt pro váš iPhone 4S.

De Bethune DB27 Titan Hawk

Na výstavišti v Basileji zakladatelé (Denis Flageolet a David Zanetta) hodlají představit zbrusu nový kousek s označením DB27 Titan Hawk, jehož srdcem je zatím nepoužitý in-house strojek S233 s křemíkovým vláskem a prstencovým věncem setrvačky, který díky své odlehčené konstrukci snižuje tření součástí regulačního mechanismu.

Strojek je dobře chráněn vůči silným otřesům, ty jeho přesný chod díky trojitému absorpčnímu systému téměř neohrozí. Součástí 4 Hz strojku je dvojice barelů, která zaručuje vysokou rezervu chodu 6 dnů.

Nepřehlédněte  Breitling Chronomat GMT aneb "nový" in-house kalibr v masivním pouzdře

Strojek uvádí do pohybu středové trio rafiček, kdy hodinové a minutové ručce asistuje ukazatel data, jež se upíná k některému z čísel škály od 1 do 31. Střed číselníku zdobí plastické soustředné kružnice, obvodový prstenec s římským znázorněním hodinových pozic je oproti středu vystouplý. Korunka ke korekci data i času je u hodinek De Bethune nikoli nezvykle situována na pozici "12".

De Bethune DB27 Titan Hawk

Nutno říci, že právě Denis Flageolet je skutečným hodinářským experimentátorem a u svých kalibrů již využil několikerou konstrukci setrvačky, které jsou chráněny i patentem. Kromě křemíku při svých konstrukcích hojně používá také platinu a titan.

Z tohoto kosmického materiálu je v tomto případě zhotoveno 43mm velké pouzdro tloušťky 12 milimetrů, které je ručně vyhlazeno do zrcadlového lesku. Nutno dodat, že vyleštit titan je mnohem náročnější, než v případě oceli, kvůli vysokým teplotám během leštící operace totiž hrozí tvorba prasklin.

Podobně jako oceněný model DB28 je i Titan Hawk opatřen stavitelnou konstrukcí ohebných nožek, které umožňují nastavit jejich ideální sklon přesně podle zápěstí svého majitele. Pokud znáte ten pocit, kdy vám hodinky na ruce vysloveně nesedí, tak ten byste s novými De Bethune nikdy nepoznali.Mezi nožkami je upnut kožený řemen, který se ovšem na výsledné ceně atakující hranici 50 tisíc franků podepíše jen minimálně.

Nepřehlédněte  TAG Heuer Carrera Mikrograph Anthracite. Další velmi přesný chronograf za milion

Zdroj: Hodinkee

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*