Chopard Grand Prix de Monaco Historique

Chopard / Novinky

Chopard Grand Prix de Monaco Historique

Společnost Chopard je partnerem seriálu Formule 1 již od roku 2002. Pro ten letošní kromě jiných modelů přichystala fanouškům rychlých kol speciální edici s motivem tradičního závodu historických formulí v Monaku.

Inspirací tentokrát designérům a hodinářům společnosti Chopard nebyla každoroční Velká cena Monaka, nýbrž jeho historická odnož s originálním názvem Grand Prix de Monaco Historique. Tento závod se na rozdíl o prvně jmenovaného jezdí každé dva roky a letos se uskuteční jeho sedmý ročník a to pouhé dva týdny před Velkou cenou F1, tedy 1.- 2. května.


Nápad pořádat závody i historických strojů s několika stovkami koní pod kapotou byl poprvé úspěšně realizován roku 1998, na který připadlo sedmisetleté výročí usednutí prvního knížete rodu Grimaldi na monacký trůn.

Za ta léta se závod Grand Prix de Monaco Historique stal oblíbeným místem a Mekkou všech vyznavačů klasických závodních automobilů a je velikým lákadlem také pro sběratele. Aby ne, vždyť závodu se pravidelně účastní na 200 dnes již legendárních vozidel, která byla ve své době špičkou. Nechybí tak modely značek Alfa Romeo, Aston Martin, Bugatti, Ferrari nebo Maserati. Vidět zde můžete i historické vozy závodů formule 1 postavené před rokem 1979.

Nepřehlédněte  Panerai Radiomir 10 Days GMT. Limitka k otevření nových butiků na Floridě

Celý závod se stejně jako Velká cena F1 jede skrze městské části Monaka, což dělá závod v porovnání s ostatními závody poháru unikátní.

 

Atmosféru a alespoň malou představu o tomto závodě nasajete z následujícího reklamního spotu:

Chopard Grand Prix de Monaco Historique Chronograph: v oceli i růžovém zlatě

Po krátkém úvodu a seznámení se závody historických automobilů je čas podívat se na zoubek modelům hodinek, které Chopard nejen fanouškům rychlých strojů připravil.
Hodinky budou k dispozici v trojím provedení a to s ocelovým pouzdrem i tahem, druhá varianta se liší koženým perforovaným řemínkem, konečně třetí s pouzdrem ve zlatě. Brousíte-li si zuby na ten posledně jmenovaný, neměli byste otálet, neboť toto provedení bude vyrobeno v nákladu pouhých 250 kusů, poptávka z řad sběratelů přitom může být daleko vyšší.

Všechny tři modely pojí výrazně kruhově šrafovaný stříbrný ciferník, který kontrastuje jednak s dvojicí černých sčítačů chronografu (pozice 6 a 12) a také s barevně stejně laděnou hliníkovou lunetou s vyznačenou stupnicí tachymetru.

Na pozici 3 je tradičně umístěn ukazatel data, který je pro lepší čitelnost doplněn o kyklopovo oko, tedy malou lupu. Hodinová a minutová ručka i hodinové indexy jsou u všech verzí opatřeny vrstvou SuperLuminova pro dobrý odečet času i za tmy. Verze s ocelovým pouzdrem mají ručičky sčítačů a sekundovku chronografu v oranžové barvě, zlatá verze má tyto komponenty v barvě modré.

Pěkně zdobený je i strojek hodinek, přesněji řečeno jeho část viditelná zadním průhledem.  Zaujme gravírovaný nápis Chopard-Geneve-Swiss na rotoru, ale hlavně logo historických závodů ve středu strojku.

Po obvodu dýnka, které je s horní částí spojeno prostřednictvím pravidelně rozmístěných šroubů, je zvěčněn název modelu, jeho referenční číslo i stupeň voděodolnosti. Ten je pro všechny modely společný, a sice 50 metrů. 

 Parametry hodinek:

Strojek: mechanický se samonátahem a certifikací COSC, rezerva chodu činí 48 hodin, frekvence 28 800 kyvů/h (4 Hz), průměr strojku je 30,40 mm, 25 kamenů
Funkce: datum, chronograf
Rozměry a materiál pouzdra: průměr 42,5 mm, výška 14,90 mm, ocel nebo 18karátové zlato
Sklíčko: konvexní safírové s lupou na pozici 3
Ciferník: stříbrný s dvojicí černých sčítačů chronografu a bílým subciferníkem sekundovky (small seconds), rafičky a indexy z rhodia (u zlaté verze zlacené) opatřeny vrstvou Super Luminova
Luneta: pevná se stupnicí tachmetru pro výpočet rychlosti vozidla
Voděodolnost: 50 m
Tah: kožený s výraznou perforací a oranžovým (u zlaté verze modrým) prošíváním a ocelovou (zlatou) sponou, celoocelový tah
Extra: bohatě zdobený strojek viditelný zadním průhledem, zlatá verze v limitované edici 250 ks

 Zdroj: Chopard  

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*