Blancpain Villeret Ultra-Slim Retrograde Seconds

Blancpain Villeret Ultra-Slim Retrograde Seconds

Blancpain / Novinky

Blancpain Villeret Ultra-Slim Date Retrograde. Hodinky s klikatou datumkou

Pro letošní rok manufaktura Blancpain přivítá v nabídce první hodinky kolekce Virellet s ručně zdobeným číselníkem ve stylu flingué. Tím ale seznam lákadel pochopitelně nekončí, co takhle tenký manufakturní strojek s retrográdní vteřinkou ve zlatém pouzdře? Prosím, tady je.

 jsou elegantní hodinky, které zaujmou spíš konzervativní klientelu, nečekejte tedy žádné složité tvarové kreace nebo přehršel komplikací. Klasika, uhlazený vzhled nadčasovost ale z nových Blancpain doslova čiší. Zásluhou na tom má také netradičně zpracovaný povrch číselníku, který tvoří několik na sobě nanesených vrstev modrého laku, které dohromady vytvářejí zajímavý hloubkový efekt.

Blancpain Villeret Ultra-Slim Retrograde Seconds

Nad tímto takřka uměleckým dílem se pohybuje čtveřice ruček, kdy centrální hodinovou a minutovou doplňuje klikatá rafička se zalomeným koncem sloužící jako indikace data. Kolem číselníku je tak škála od 1 do 31, kalendář ale nerespektuje různé počty dní v měsících a tak bude nutné při kratším měsíci provést manuální korekci pomocí tlačítka ukrytého na spodní hraně nožky u pozice "5".

Blancpain Villeret Ultra-Slim Retrograde Seconds

Zajímavá je retrográdní vteřinka, která se pohybuje tam a zpět po oblouku mezi pozicemi "5" a "7" v půlminutových intervalech. Hodinové pozice jsou vyznačeny velkými římskými číslicemi, luminiscence tak pochopitelně chybí.

Nepřehlédněte  TAG Heuer představil limitovanou edici modelu Silverstone

Uvedené prvky dává do pohybu manufakturní strojek Blancpain 7663Q těchto parametrů:
•    průměr 27,00 mm
•    tloušťka 4,57 mm
•    automatický nátah
•    rezerva chodu 72 hodin
•    34 rubínů
•    244 komponent

Kalibr s třídenní rezervou chodu je uchycen v 40mm pouzdře z bílého zlata, jehož tloušťka je necelých 11 milimetrů (přesně 10,83 mm). In-house kalibr se částečně odhaluje skrze transparentní víčko, zaujme především hezky dekorovaný rotor s nepřehlédnutelným logem a nápisem Blancpain.

Blancpain Villeret Ultra-Slim Retrograde Seconds

Můstky pod ním zdobí ženevské pruhy. Ve zlaté části dýnka je vedle názvu manufaktury také gravírováno číslo kusu. Černý kožený řemen napovídá, že hodinky nejsou k vodním radovánkám vůbec vhodné, což potvrzuje stupeň voděodolnosti 30 metrů.

Zdroj: Blog.Perpetuelle

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*