Blancpain Villeret Demi-Fuseau Horaire 8 Jours

Blancpain Villeret Demi-Fuseau Horaire 8 Jours

Blancpain / Novinky

Blancpain Villeret Demi-Fuseau Horaire 8 Jours. Lahůdka pro movité světoběžníky

Komplikace GMT, tedy druhé časové zóny, dnes není nijak neobvyklá a uvítají ti, kteří často pendlují mezi více časovými pásmy. Nejen pro ty si u Blancpain připravili hotovou lahůdku, která kromě druhého času přidává i nezvykle velkou rezervu chodu. Jméno novinky zní Villeret Demi-Fuseau Horaire 8 Jours.

Tedy, až tolik neobvyklá není, i když osm dnů, které Blancpain Villeret Demi-Fuseau Horaire 8 Jours na jedno natažení přečkají, přeci jen v chodu vydrží jen málokteré mechanické hodinky. Ani to ale není v třídě heute horlogerie maximum, Officine Panerai totiž má své nabídce i modely, které můžete nechat "bez dozoru" celých deset dnů a pořád budou ukazovat přesný čas. Tedy pochopitelně s nějakou tou odchylkou, která k mechanickým hodinkám tak nějak patří.

Blancpain Villeret Demi-Fuseau Horaire 8 Jours

Hlavní chloubou nových Blancpain je samonátahový kalibr, který je kompletně dílem hodinářů této manufaktury a pyšní se tak označením in-house. Stroj 5235DF sestává z celkem 324 dílů, mezi kterými je i trojice barelů v sérii, které garantují tak velkou rezervu chodu.

Zajímavostí je nepokoj kalibru vyrobený z titanu, lehkého a přitom pevného materiálu, který odolá i velkým výkyvům teplot aniž by měnil své vlastnosti.

Nepřehlédněte  Jaeger-LeCoultre Reverso for Emergency k vidění v Benátkách

Blancpain Villeret Demi-Fuseau Horaire 8 Jours

Na bílém číselníku jsou hodinové pozice doplněny o římské číslice, pod "12" zaujme sekundární číselník, který slouží k indikaci času v druhé časové zóně. Na rozdíl od GMT ručky je ale mechanismus konstruován tak, že lze druhý čas nastavovat v 30-minutových intervalech.

To přijde vhod zejména cestovatelům přesouvajících se mezi pásmy s půl hodinovou časovou diferencí, podle tiskové zprávy Blancpain je to třeba Indie, Srí Lanka, Jižní Austrálie a Severní Teritorium, Newfoundland, Afghanistán, Írán, Venezuela a další.

Blancpain Villeret Demi-Fuseau Horaire 8 Jours

U pozice "9" je pak ukazatel dne a noci, náhled na dosti zapuštěný prstenec datumovky je potom na neběžnější šestkové pozici. Korunka má na svém čele integrováno tlačítko, které slouží k selekci změny data nebo druhé časové zóny, aktivní režim indikuje ručka na pozici "4". Při nastavování hlavního času se automaticky mění i čas sekundární.

Kalibr 5235DF je uložen ve 42 milimetrovém pouzdře nejběžnějšího – tedy kruhového – tvaru a může být zhotoveno z 18kt bílého nebo růžového zlata. Ze stejného materiálu je i víčko hodinek, kde je rozměrný safírový průhled na celý mechanismus. Zaujmou rhodiované plochy se vzorem ženevských pruhů a neméně zdobné závaží automatického nátahu.

Nepřehlédněte  Girard-Perregaux SeaHawk 1000 Big Blue vyzývají k ochraně oceánů

Blancpain Calibre 5235DF

V závislosti na vybrané barevné (materiálové) variantě se liší i použitý kožený řemen, v případě růžového zlata je hnědý, s bílým pak bude příjemně v kontrastu černý řemínek.

Blancpain Villeret Demi-Fuseau Horaire 8 Jours (tech. parametry):

Strojek: mechanický in-house (ozn. 5235DF); průměr 30,20 mm; tloušťka 7,75 mm; 324 dílů; 36 rubínů; rezerva chodu 192 hodin (tři pérovníky)
Rozměry a materiál pouzdra: 18kt bílé nebo růžové zlato, průměr 42,00 mm, tloušťka 13,65 mm, rozteč nožek 23 mm
Číselník: bílý, zlaté ručky, hlavní indexy doprovází římské číslice, na pozici "12" čas v druhé zóně, na "9" indikátor dne a noci, na "4" selekce nastavení data/sekundárního času, datum na pozici "6"
Sklíčko: safírové konvexní, antireflexní úprava
Luneta: bílé nebo růžové zlato, pevná
Víčko: 18kt bílé nebo růžové zlato, safírový průhled na strojek
Vodotěsnost:

30 m (3 bar/100 stop)

Tah/řemen: hnědý nebo černý řemen

Zdroj: Blancpain

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*