Nový butik A.Lange & Söhne v Hong Kongu

Nový butik A.Lange & Söhne v Hong Kongu

A.Lange & Söhne / Novinky

Nový butik A.Lange & Söhne v Hongkongu

Vysoká hodinařina nemusí být nutně jen ze Švýcarska, velmi uznávané jsou také některé německé manufaktury. Jednou z nich je A.Lange & Söhne, která nedávno otevřela nový butik. Doposud si mohli návštěvníci kompletní portfolio hodinek prohlédnout v Drážďanech, Šanghaji, Tokyu a Soulu. Pátý butik je situován v Hongkongu a není divu, právě zde odbyt luxusních hodinek strmě narůstá.

Značku založil v Drážďanech roku 1845 hodinář Ferdinand A. Lange a krátce na to proslul výrobou kvalitních kapesních hodinek, které jsou dodnes vyhledávanou trofejí sběratelů.
Po druhé světové válce byl ale majetek sovětskou poválečnou správou vyvlastněn a značka tak přestala existovat, a to na dlouhých 40 let, navrácena pravnukovi zakladatele totiž byla až po pádu východoněmecké vládní garnitury (a berlínské zdi).

Nový butik A.Lange & Söhne v Hong Kongu

Walter Lange začal za pomoci několika předních švýcarských značek včetně IWC a Jaeger Le Coultre výrobu obnovovat a první novodobou kolekci hodinek představil v roce 1994. Dnes jsou hodinky A.Lange & Söhne prodávány na všech klíčových světových trzích a značka je stejně jako zmíněná manufaktura IWC členem skupiny Richemont.

Nepřehlédněte  Jaeger-LeCoultre Memovox Deep Sea Alarm. Číslovaná reedice legendy

V současnosti se v dílnách A.Lange & Söhne ročně vyrobí ani ne 5 000 kusů hodinek, což samo o sobě dává každým z nich punc jisté výjimečnosti. Zajímavá je také skutečnost, že od znovuzrození značky, tedy od 90.let, stihla představit hned 40 in-house kalibrů, které byly mnohokrát oceněny v mezinárodních kláních.

Nový butik A.Lange & Söhne v Hong Kongu

V hongkongském butiku na návštěvníky dýchne stejná atmosféra, jako v domovských Drážďanech. Provedení interiéru totiž odkazuje na technologické inovace, jednotlivé hodinky jsou pak vystaveny v luxusních kazetových vitrínách, které obklopuje obložení z akátového dřeva, podlahy jsou pak pískovcové.

Na rozdíl od prodejců se širším portfoliem naleznou milovníci značky v butiku A.Lange & Söhne kompletní současnou produkci, která vzniká v hodinářských dílnách v Sasku.

Zdroj: Wikipedie, WatchTime

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*