Americká lyžařka Mikaela Shiffrinová

Americká lyžařka Mikaela Shiffrinová

Longines

Americká lyžařka dosáhla na vlastní model u Longines

Žádná jiná hodinářská značka nemá k alpskému lyžování tak blízko jako Longines, která už dlouhé roky hraje naprosto zásadní úlohu oficiální časomíry světového poháru. Proto nepřekvapí, že je jedním z ambasadorů jedna z nejtalentovanějších lyžařek Mikaela Shiffrinová. Teď se dočkala svých vlastních hodinek kolekce Conquest.

Je nepsanou povinností každého ambasadora Longines navštívit sídlo společnosti ve švýcarském Saint-Imier  a důkladně se seznámit nejen s historií tohoto tradičního výrobce, ale také s aktuálními kolekcemi i plány do budoucna.

Mikaela Shiffrinová ono „kolečko“ absolvovala letos v dubnu, kdy Longines ve své muzeu pořádala i workshopy. Přestože je mladá lyžařka tváří Longine již od roku 2014, teprve nyní se jí dostalo šance navrhnout své vlastní hodinky.

Chronograf Conquest s jejím designovým rukopisem byl představen v rámci zahájení série světového šampionátu alpského lyžování v Soldenu.

Známý model se ledovými krystalky na číselníku

„Jsem hrdá, že mohu propůjčit své jméno hodinkám Longines. Model Conquest dokonale vystihuje můj sportovní charakter aniž by byl ochuzen o jemné ženské rysy,“ komentovala lyžařka důležitý milník spolupráce se švýcarskou značkou.

Specialitou hodinek je číselník tyrkysové barvy

Hodinky s 36milimetrovým pouzdrem z nerezové oceli jsou unikátní svým číselníkem. Vyroben je z avanturínu, což je jedna z forem křemene, vyznačující se tyrkysovou barvou a četnými třpytivými inkluzemi, evokující sněhové krystalky. Přímé sluneční paprsky pak mnohočetnými lomy dokážou na číselníku vykouzlit neobyčejné optické jevy.

Nepřehlédněte  Populární Longines HydroConquest nově celé v keramice

Červené čárky na hodinových pozicích pak korespondují s barvou americké vlajky i zbarvením lyžařské kombinézy, ve které Mikaela pravidelně startuje na závodech světového poháru.

Na ocelovém dýnku je gravírována lyžařské silueta spolu s podpisem.

Ukážou datum a změří i časové úseky

Provoz hodinek má na starost quartzový strojek s datumkou a chronografem. Pomocí sčítače na desáté hodině lze měřit maximálně půlhodinové časové úseky. K obsluze stopek slouží tlačítka po stranách korunky, které spolu tvoří plynulý oblouk. Minutová stupnice je znázorněna na bílém obvodovém prstenci.

Ocelový náramek má krajní řady broušené a střední pak leštěný téměř do zrcadlového lesku.

Zdroj: Longines

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*