Longines Column-Wheel Single Push-Piece Chronograf 180th Anniversary LE

Longines Column-Wheel Single Push-Piece Chronograf 180th Anniversary LE

Longines / Novinky

Jednotlačítkový chronograf Longines v limitované edici

Longines je jedním z jubilantů letošní výstavy v Basileji, letos totiž uplyne rovných 180 let od založení této hodinářské značky. K vidění je tak spousta zajímavých hodinek, přičemž jednotlačítkový chronograf se sloupkovým kolem v limitované edici patří k nejzajímavějším.

Modul chronografu se sloupkovým kolem byl ještě donedávna vlastní jen hodinkám ceny vysoko nad 100 tisíc korun. Longines již v loni tyto zavedené pořádky změnil uvedením elegantního chronografu, jehož doporučená je nakonec jen 66 tisíc korun.

Novinka s názvem využívá nového strojku Longines L788.2 (původně L688.2). To znamená nejen jinou konfiguraci číselníku, na kterém je u "9" mimostředná vteřinka, naproti pak 30-minutový sčítač chronografu. Hlavní odlišností je totiž skutečnost, že se stopky spouští i zastavují jediným tlačítkem, který vyčnívá z korunky pro nastavení času a data (jejím otáčením lze také manuálně natahovat strojek). To je konstrukční řešení, které přeci jen příliš často vidět není.

Longines Column-Wheel Single Push-Piece Chronograf 180th Anniversary LE

Co se týče základních parametrů strojku, jedná se o 4Hz kalibr s 27 kameny, datumkou a komplikací chronografu a rezervou chodu 54 hodin (základem je ETA A08.261). Skrze zadní safírový průhled bude možno celý mechanismus částečně pozorovat.

Nepřehlédněte  Hublot Classic Fusion Extra-Thin Skeleton. Tenké hodinky s otevřeným srdcem

Design hodinek vychází z historického chronografu Longines 1913, který patřil mezi první náramkové hodinky s touto komplikací. Když si od hodinek odmyslíte nožky pro uchycení řemenu, dostanete tvar běžných kapesních hodinek. Pouzdro s vodotěsností 30 metrů je ale v porovnání s původním vzorem menší, bez korunky měří rovných 40 milimetrů a je vyrobeno z osmnáctikarátového zlata.

Longines Column-Wheel Single Push-Piece Chronograf 180th Anniversary LE

Léta dávno minulá připomíná i provedení číselníku, které jsem už nakousl. Na bílém podkladu jsou tedy subciferníky, hodinové pozice doprovází arabské číslice. Pod červenou dvanáctkou je psacím fontem zvěčněno Longines. Modré ručky jsou s plochou číselníku velmi pěkně kontrastují.

Pokud se vám nový jednotlačítkový chronograf během těch několika řádek přirostl k srdci natolik, že si jeden takový musíte pořídit stůj co stůj, pak s objednávkou příliš neotálejte, objem výroby je velmi skromný a činí 180 číslovaných kusů.

Zdroj: Longines

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*