Longines Column-Wheel Single Push-Piece Chronograf 180th Anniversary LE

Longines Column-Wheel Single Push-Piece Chronograf 180th Anniversary LE

Longines / Novinky

Jednotlačítkový chronograf Longines v limitované edici

Longines je jedním z jubilantů letošní výstavy v Basileji, letos totiž uplyne rovných 180 let od založení této hodinářské značky. K vidění je tak spousta zajímavých hodinek, přičemž jednotlačítkový chronograf se sloupkovým kolem v limitované edici patří k nejzajímavějším.

Modul chronografu se sloupkovým kolem byl ještě donedávna vlastní jen hodinkám ceny vysoko nad 100 tisíc korun. Longines již v loni tyto zavedené pořádky změnil uvedením elegantního chronografu, jehož doporučená je nakonec jen 66 tisíc korun.

Novinka s názvem využívá nového strojku Longines L788.2 (původně L688.2). To znamená nejen jinou konfiguraci číselníku, na kterém je u "9" mimostředná vteřinka, naproti pak 30-minutový sčítač chronografu. Hlavní odlišností je totiž skutečnost, že se stopky spouští i zastavují jediným tlačítkem, který vyčnívá z korunky pro nastavení času a data (jejím otáčením lze také manuálně natahovat strojek). To je konstrukční řešení, které přeci jen příliš často vidět není.

Longines Column-Wheel Single Push-Piece Chronograf 180th Anniversary LE

Co se týče základních parametrů strojku, jedná se o 4Hz kalibr s 27 kameny, datumkou a komplikací chronografu a rezervou chodu 54 hodin (základem je ETA A08.261). Skrze zadní safírový průhled bude možno celý mechanismus částečně pozorovat.

Nepřehlédněte  Richard Mille RM 055 JC Tourbillon. Unikátní kousek do dražby od Jackieho Chana

Design hodinek vychází z historického chronografu Longines 1913, který patřil mezi první náramkové hodinky s touto komplikací. Když si od hodinek odmyslíte nožky pro uchycení řemenu, dostanete tvar běžných kapesních hodinek. Pouzdro s vodotěsností 30 metrů je ale v porovnání s původním vzorem menší, bez korunky měří rovných 40 milimetrů a je vyrobeno z osmnáctikarátového zlata.

Longines Column-Wheel Single Push-Piece Chronograf 180th Anniversary LE

Léta dávno minulá připomíná i provedení číselníku, které jsem už nakousl. Na bílém podkladu jsou tedy subciferníky, hodinové pozice doprovází arabské číslice. Pod červenou dvanáctkou je psacím fontem zvěčněno Longines. Modré ručky jsou s plochou číselníku velmi pěkně kontrastují.

Pokud se vám nový jednotlačítkový chronograf během těch několika řádek přirostl k srdci natolik, že si jeden takový musíte pořídit stůj co stůj, pak s objednávkou příliš neotálejte, objem výroby je velmi skromný a činí 180 číslovaných kusů.

Zdroj: Longines

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*