Zenith podporuje organizaci na pomoc válečným veteránům

Zenith

Zenith podporuje organizaci na pomoc válečným veteránům

Spolupráce hodinářských značek s charitativními organizacemi není nic výjimečného. Zenith se rozhodl pomoci uskupení Wonded Warrior Project, které pomáhá válečným veteránům, jež byli zraněni při vojenských operacích po útoku z 11. září 2001.

Představena byla speciální edice modelu Chronometro Tipo CP-2 USA v neobvyklé barevné kombinaci a velmi skromným rozsahem produkce v objemu padesáti kusů.

Ocelové pouzdro hodinek má průměr 43 milimetrů, tloušťku bezmala 13 mm a hostí manufakturní kalibr El Primero s komplikací chronografu a datumkou.

Strojek obsahuje celkem 31 ložiskových uložení, má rezervu nátahu 50 hodin.

Znalí už tuší, že setrvačka strojku pracuje na vysoké frekvenci 5 hertzů a místo nejobvyklejšího tempa 28 800 vykoná každou hodinu 36 000 kyvů. To krom vyšší přesnosti znamená i takřka plynulý pohyb sekundové ručky.

Další specialitou a nepříliš často vídanou funkcí je chronograf typu flyback. Znamená to, že stopky není třeba před opakovaným měřením nejprve vynulovat, jak tomu je u konvenční konstrukce, ale je možné horním tlačítkem rovnou začít s novým měřením.

Zenith v tiskové zprávě uvádí, že bohaté dekorování strojku bude možno studovat skrze safírové sklo, ale fotografii dýnka neukázal.

Nepřehlédněte  Zenith El Primero Chronomaster 1969. Pestrý číselník a otevřené srdce

Na modrém číselníku je krom mimostředné vteřinové ručky také třicetiminutový sčítač stopek. Stejně zbarvená je otočná luneta s hliníkovou vložkou, obklopující konvexní safírové sklo.

Modrá tedy převládá, a vkusně ji doplňuje červená centrální ručka stopek a červenobílé prožívání modrého řemenu.

Zenith celkem vyrobí pouhých padesát kusů těchto hodinek a každých si cení na 8 350 dolarů.

Zdroj: Zenith

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*