Zenith El Primero Stratos Flyback Striking 10th vs. Stratos Flyback

Zenith El Primero Stratos Flyback Striking 10th vs. Stratos Flyback

Novinky / Zenith

Zenith El Primero Stratos Flyback Striking 10th: slavný kalibr v mohutnějším pouzdře

Švýcarská manufaktura Zenith vloni slavila úspěch s hodinkami El Primero Striking 10th, které stihly vyhrát nejedno ocenění. Komu by snad jejich design připadal příliš elegantní a pouzdro málo mohutné, tomu by mohly zachutnat nové El Primero Stratos Striking 10th.

Hlavní přednost zůstává a to manufakturní strojek El Primero s frekvencí kmitů 5 Hz. Takto konstruovaný nepokoj umožňuje měřit čas s přesností 1/10 sekundy, k čemuž slouží sekundová ručka chronografu a potažmo desetisekundová stupnice po obvodu ciferníku. Tato rafička tak v porovnání s běžným mechanickým chronografem oběhne jednou dokola každých 10 sekund, tedy šestkrát rychleji.

Model El Primero Stratos Flyback byl sice představen už dříve, teprve teď ale přichází varianta s oním legendárním in-house strojkem a povinným přídomkem Striking 10th.
Rozeznat obě varianty je poměrně jednoduché, ačkoli mohou neznalého na první pohled klamat. Tak tedy, pouze verze Striking 1/10 má stříbrný ciferník se stříbrným, modrým a černým subciferníkem. Pod dvanáctkou, kde sídlí nápis Zenith El Primero u této vyspělejší verze ještě stojí červeným písmem " 1/10 of a second", dřívější má na tomto místě nápis "Stratos." Vše je vidět na přiložené fotografii.

Nepřehlédněte  Corum Admiral´s Cup Minute Repeater Tourbillon nově z kvalitního titanu

Zenith El Primero Stratos Flyback Striking 10th vs. Stratos Flyback

V obou případech je použit strojek El Primero, pouze verze Striking 1/10 ale používá manufakturní kalibr (Zenith Calibre 4057B) s rezervou chodu přes 50 hodin.
Ocelové pouzdro je o poznání větší než v případě původního modelu (45,5 vs. 43 mm) a tak zbylo dostatek prostoru pro mohutnou otočnou lunetu, která hodinkám vdechuje sportovní vizáž.

Zenith El Primero Stratos Flyback Striking 10th

Podobně jako u OMEGA Planet Ocean Liquidmetal je i zde namísto hliníku použita odolná keramický vložka. Škrábanců na této části lunety se tak není třeba obávat. Stříbrný ciferník oživují již zmíněné barevné sčítače. Apertura datumovky se přestěhovala z pozice 4:30 na šestku. Hodinky budou k dispozici s černým koženým řemínkem nebo ocelovým tahem.  
Zenith El Primeto Stratos Flyback Striking 10th jsou limitovanou edicí, které vzejde 1 969 kusů, coby pocta letopočtu, kdy byl v dílnách Zenith poprvé vytvořen legendární strojek El Primero.

Strojek Zenith El Primero 4057B v chodu:

Zenith El Primero Stratos Flyback Striking 10th (technické parametry):
 

Strojek: mechanický in-house kalibr Zenith El Primero 4057B a automatickým nátahem; průměr 30 mm; výška 6,60 mm; 31 rubínů; 326 komponentů; frekvence 36 000 kyvů/h (5 Hz); rezerva chodu přes 50 hodin; rotor se zdobením “Côtes de Genève”
Ukazatelé: hodiny, minuty, sekundy, datum, 1/10 sekundy
Rozměry a materiál pouzdra: průměr 45,5 mm, nerezová ocel, šroubovací korunka na pozici "3", kterou obklopují tlačítka pro start a stop chronografu (komplikace flyback)
Víčko: safírový průhled na strojek
Číselník: stříbrný, mimostředná sekundová ručka na stříbrném subciferníku na pozici "9"; černý 60-minutový sčítač chronografu na pozici "6"; 60-sekundový sčítač na pozici "9"; hodinové indexy a hlavní ručky z rhodia se SuperLuminova SLN C1
Sklíčko: safírové s oboustrannou antireflexní vrstvou
Luneta: z nerezové oceli, otočná v jednom směru, černá keramická vložka s popisky
Vodotěsnost: 100 m
Tah: černý kožený řemínek z aligátora nebo ocelový tah
Doporučená cena: 8 000 USD
Nepřehlédněte  Rolex Explorer II na 200megapixelovém snímku z fotoaparátu Hasselblad

Zdroj: Zenith, WorldTempus

 

Štítky: /

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*