Rolex Sea-Dweller 126603

Rolex Sea-Dweller 126603

Rolex

Rolex Sea-Dweller přichází v kombinaci zlata a oceli

Rolex tradičně v Basileji představil jen hrstku novinek, a veskrze šlo spíše o variací známých modelů. Za tu lze označit i  Sea-Dweller Rolesor, které jsou vyrobeny z kombinace nerezové oceli a osmnáctikarátového zlata.

Sea-Dweller je velmi oblíbeným modelem, který svými parametry leží někde uprostřed mezi kultovními Submariner a Deepsea.

Komu jsou 40mm Submarinery příliš malé, a Deepsea s velikostí 44 mm naopak vnímá především kvůli značné tloušťce jako příliš velké sousto, může zakotvit právě u Sea-Dweller, které jsou vůči nejmohutnějším rolexům s průměrem 43 milimetrů a tloušťkou 15,5 mm ještě skvěle nositelnými hodinkami.

A pokud se skutečně pro Sea-Dweller rozhodne, letošní Baselworld zájemci do cesty staví další dilema. Totiž zvolit původní ocelovou verzi 126600, a nebo chvíli počkat na právě uvedenou modifikaci 126603? Cenový rozdíl mezi oběma verzemi přitom není nijak zanedbatelný a činí přibližně 100 tisíc korun.

První profesionální divery u Rolexu v bicoloru

Jistě, leckdo by mohlo namítnout, že Submarinery jsou se svou 300m voděodolností také profesionální potápěčské hodinky a ty se v kombinaci ocele 904L a zlata už přeci jen vyrábějí spoustu let. Jenže Sea-Dweller jsou ještě dále a nejenže odolají značně většímu tlaku vodního sloupce (1 220 m), ale na levém boku pouzdra navíc mají heliový ventil pro srovnání tlaku právě při hlubinném potápění.

Nepřehlédněte  Rolex Explorer II na 200megapixelovém snímku z fotoaparátu Hasselblad

Parametricky se novinka neliší od celoocelové verze 126600 z roku 2017, rozdíl tedy spočívá zejména v použitých materiálech.

Novinka má totiž otočnou lunetu, korunku a středové články náramku Oyster z 18karátového zlata. Rozdíly bychom našli také na číselníku. Konkrétně to jsou ručky a okruží hodinových indexů ze zlata a dále pak nápis SEA-DWELLER ve stejné barvě.

Rolex Sea-Dweller 12660

Číselník opět chrání rovinné safírové sklo tloušťky 4 mm s „vestavěným“ kyklopem (lupou) nad aperturou datumového věnce a stejný zůstal samozřejmě použitý strojek 3235, tedy 4hz mechanický kalibr s automatickým i ručním nátahem  a rezervou chodu 70 hodin.

Strojek Rolex 3235

Vložka lunety je keramická (Cerachrom) a její povrch se tak pyšní nejen obrovskou tvrdostí a tím odolností vůči poškrábání, ale také barevnou stálostí, kterou neohrozí ani dlouhodobé vystavení ultrafialové složce přirozeného světla. Minutová stupnice i číslice jsou pak opatřeny vrstvou žlutého zlata (PVD nanášení). 

Posledním a velmi důležitým rozdílem mezi oběma verzemi je samozřejmě cena, která logicky hovoří ve prospěch ocelového modelu, jehož cenovka je 10 800 franků. Na zlacenou verzi budou zájemci z pomyslné kapsy vydolovat citelně víc, a sice 15 300 švýcarských franků.

Zdroj: Rolex, Monochrome watches

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*