Rolex Sea-Dweller 126603

Rolex Sea-Dweller 126603

Rolex

Rolex Sea-Dweller přichází v kombinaci zlata a oceli

Rolex tradičně v Basileji představil jen hrstku novinek, a veskrze šlo spíše o variací známých modelů. Za tu lze označit i  Sea-Dweller Rolesor, které jsou vyrobeny z kombinace nerezové oceli a osmnáctikarátového zlata.

Sea-Dweller je velmi oblíbeným modelem, který svými parametry leží někde uprostřed mezi kultovními Submariner a Deepsea.

Komu jsou 40mm Submarinery příliš malé, a Deepsea s velikostí 44 mm naopak vnímá především kvůli značné tloušťce jako příliš velké sousto, může zakotvit právě u Sea-Dweller, které jsou vůči nejmohutnějším rolexům s průměrem 43 milimetrů a tloušťkou 15,5 mm ještě skvěle nositelnými hodinkami.

A pokud se skutečně pro Sea-Dweller rozhodne, letošní Baselworld zájemci do cesty staví další dilema. Totiž zvolit původní ocelovou verzi 126600, a nebo chvíli počkat na právě uvedenou modifikaci 126603? Cenový rozdíl mezi oběma verzemi přitom není nijak zanedbatelný a činí přibližně 100 tisíc korun.

První profesionální divery u Rolexu v bicoloru

Jistě, leckdo by mohlo namítnout, že Submarinery jsou se svou 300m voděodolností také profesionální potápěčské hodinky a ty se v kombinaci ocele 904L a zlata už přeci jen vyrábějí spoustu let. Jenže Sea-Dweller jsou ještě dále a nejenže odolají značně většímu tlaku vodního sloupce (1 220 m), ale na levém boku pouzdra navíc mají heliový ventil pro srovnání tlaku právě při hlubinném potápění.

Nepřehlédněte  Rolex v Basileji: Explorer II ve větším, Yacht-Master II a Daytona ve zlatě Everose

Parametricky se novinka neliší od celoocelové verze 126600 z roku 2017, rozdíl tedy spočívá zejména v použitých materiálech.

Novinka má totiž otočnou lunetu, korunku a středové články náramku Oyster z 18karátového zlata. Rozdíly bychom našli také na číselníku. Konkrétně to jsou ručky a okruží hodinových indexů ze zlata a dále pak nápis SEA-DWELLER ve stejné barvě.

Rolex Sea-Dweller 12660

Číselník opět chrání rovinné safírové sklo tloušťky 4 mm s „vestavěným“ kyklopem (lupou) nad aperturou datumového věnce a stejný zůstal samozřejmě použitý strojek 3235, tedy 4hz mechanický kalibr s automatickým i ručním nátahem  a rezervou chodu 70 hodin.

Strojek Rolex 3235

Vložka lunety je keramická (Cerachrom) a její povrch se tak pyšní nejen obrovskou tvrdostí a tím odolností vůči poškrábání, ale také barevnou stálostí, kterou neohrozí ani dlouhodobé vystavení ultrafialové složce přirozeného světla. Minutová stupnice i číslice jsou pak opatřeny vrstvou žlutého zlata (PVD nanášení). 

Posledním a velmi důležitým rozdílem mezi oběma verzemi je samozřejmě cena, která logicky hovoří ve prospěch ocelového modelu, jehož cenovka je 10 800 franků. Na zlacenou verzi budou zájemci z pomyslné kapsy vydolovat citelně víc, a sice 15 300 švýcarských franků.

Zdroj: Rolex, Monochrome watches

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*